DIENOS STOVYKLA PRADINUKAMS „VAIKAI – HEROJAI!“

Literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kviečia 1‒4 klasių mokinius į dieninę žiemos stovyklą „Vaikai – herojai!“

Vaikai yra ne tik ateitis. Jie keičia pasaulį čia ir dabar. Netikit? Tuomet kviečiame atsiversti knygą. Haris Poteris, Pepė Ilgakojinė, broliai Liūtaširdžiai, Alisa iš Stebuklų šalies, Mažasis Princas ir dar daugelis kitų. Juk jie pakeitė ir jūsų pasaulį, tiesa? Esame įsitikinę, kad daugelį šių personažų įkvėpė realios asmenybės.

Tad kviečiame jaunuosius smalsuolius susipažinti su vaikais-herojais, o įvairių edukacinių, kultūrinių, pažintinių ir aktyvių veiklų metu aiškintis, kaip kiekvienas iš mūsų galime pakeisti savo ir aplinkinių gyvenimus! Na, ir sukurti apie tai savo knygą!

Su stovyklautojais keliausime į ekskursiją po Vilniaus senamiestį daikteliauti su „Gatvės gyvos“, su kostiumų dizainere kursime Skrybėliaus kepures, o per animacijos dirbtuves kartu su Mažuoju Princu leisimės į kelionę po kosmosą… O kur dar išvyka į kino teatrą, Hario Poterio burtai ir kitos staigmenos!

Šios stovyklos vadovės – jau net keturias „Vaikų žemės“ stovyklas subūrusios ir su daugybe vaikų susidraugavusios Sigita Pikturnaitė ir Rosara Valia Gedgaudė.

Sigita Pikturnaitė – profesionali teatro ir kino aktorė, režisierė, teatro pedagogė, su vaikais dirbanti jau daugiau kaip 10 metų. Sigita veda teatro užsiėmimus Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, organizuoja įvairaus pobūdžio edukacines, menines ir kūrybines stovyklas vaikams.

Rosara Valia Gedgaudė – sąmoningumo mokytoja ir edukatorė, jau penkerius metus dirbanti su įvairaus amžiaus vaikais stovyklose ir kituose edukaciniuose projektuose. Šiuo metu Rosara įgyvendina asmeninį „Mind Art“ projektą.

Stovyklos data: vasario 17‒21 d.

Stovyklos vieta: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39, Vilnius.

Stovyklos dalyviai: 7‒10 metų amžiaus mokiniai (1‒4 kl.)

Grupės dydis: ne daugiau 20 stovyklautojų.

Mokestis: stovyklos kaina – 150 eurų. Leidžiantiems du ar daugiau vaikų iš tos pačios šeimos – 10 proc. nuolaida kiekvienam vaikui. Į kainą įskaičiuota programa ir maitinimas.

Maitinimas: pietūs netoliese esančioje kavinėje, užkandžiai užsiėmimų vietoje.

Registracija: stovyklautojas įtraukiamas į sąrašą užpildžius mūsų duotą anketą ir sumokėjus 30 eurų negrąžinamą avansą į VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ sąskaitą AB SEB banke Nr. LT477044060001338628 nurodant vaiko vardą ir pavardę.

Papildomas prašymas: kiekvienas stovyklos dalyvis iki stovyklos pradžios turi pateikti šeimos gydytojo išrašytą sveikatos pažymą.

Daugiau informacijos suteiks stovyklos vadovė Sigita Pikturnaitė el. paštu sigita@vaikuzeme.lt arba telefonu 8 693 98586.

Stovyklos diena atrodo taip*:

8.30 – 9.30 Mankšta, pasiruošimas naujai dienai.

9.30 – 10.30 Skaitomas su dienos tema susijęs kūrinys.

10.30 – 13.00 Edukacinės veiklos, išvykos, stovyklos svečiai.

13.00 – 14.00 Pietūs kavinėje.

14.00 – 14.30 Aktyvios veiklos su stovyklos vadovais.

14.30 – 15.30 Knygos kūrimo dirbtuvės.

15.30 – 17:00 Pasirengimas baigiamajam stovyklos projektui. Dienos aptarimas.

*Kiekviena diena stovykloje vis kitokia – dienos planas priklauso nuo tos dienos temos.

Programa:

Pirmadienis – Haris Poteris

Pirmoji diena stovykloje kaip ir pirmoji diena Hogvartse – pažintis su naujais draugais ir stovyklos erdve, literatūrinis susitikimas su Hariu Poteriu ir netikėtos kūrybinės dirbtuvės, kurios padės geriau pažinti vieniems kitus. Vėliau stovyklautojus aplankys paslaptingas svečias, kuris pakvies pažinčiai su magija ir burtais. Popiet visų lauks kūrybinės dirbtuvės su dailininke Greta Alice, kuriose vaikai kurs savo stovyklos knygas!

Antradienis – Pepė Ilgakojinė

Nuotykių pilna diena, nes rytas prasidės kūrybinėmis dirbtuvėmis su Pepe Igakojine apie tai, kaip svarbu pastebėti, kas vyksta aplink mus ir kaip turėtume reaguoti. Vėliau, pasisėmę įkvėpimo iš šios raudonkasės, leisimės į įdomių miesto istorijų „daikteliavimo“ ekskursiją po Vilnių su „Gatvės gyvos“ komanda. Popiet tęsime knygos kūrimo dirbtuves su dailininke Greta Alice ir gilinsimės, kokių herojaus savybių turime mes patys.

Trečiadienis – Mažasis Princas

Diena, skirta Mažajam Princui ir jo kelionėms po planetas – pradėsime Mažojo Princo istorija apie draugystę ir specialia kiekvienam stovyklautojui visai dienai skirta užduotimi! Vėliau, kaip ir šios dienos herojus, leisimės į kelionę – vyksime į naują kino ir medijų erdvę „Planetą“, kur stovyklautojų lauks pažintis su kino menu ir animacijos dirbtuvės! Grįžę į stovyklą toliau kursime savo knygą su dailininke Greta Alice.

Ketvirtadienis – Tomas Sojeris

Niekas kitas negali taip užkrėsti nuotykių dvasia nei patrakėlis Tomas Sojeris, į kurio istoriją gilinsimės kūrybinėse teatro dirbtuvėse, po kurių lauks išvyka į kino teatrą „Kino Deli“ ir filmo „Nepaprasta Remio kelionė“ peržiūra. Popiet lauks paskutinis užsiėmimas su Greta Alice – stovyklautojai baigs kurti paskutinius puslapius, kuriuos suriš į asmenines savo stovyklos metu sukurtas knygas!

Penktadienis – Alisa Stebuklų šalyje

Rytas prasidės beprotiška arbatėle ir literatūriniu susitikimu su Alisa, kurio metu atversime duris į ne ką mažiau beprotiškesnes kūrybines dirbtuves apie tai, kaip svarbu mokėti suprasti vieniems kitus. Svečiuose lankysis kostiumų dailininkė Justina Laniauskaitė, kuri stovyklautojus supažindins su kostiumo istorija ir pakvies į Skrybėliaus kepurių gamybos užsiėmimą, po kurio lauks šventinis ir netikėtas stovyklos uždarymas!

Registracija
GALERIJA