Knygų Kūrėjai pristato – „Blogos mergaitės“ anatomija

Pasakoja rašytoja KRISTINA GUDONYTĖ:

Idėja knygai „Blogos mergaitės dienoraštis“ gimė vartant savo pačios labai senus, dar penkiolikmetės dienoraščius ir suvokus, kad juos skaitau ne kaip savo, bet kaip man kažkuo labai artimos ir labai nelaimingos jaunos mergaitės išpažintį. Man pasidarė be galo gaila tos paauglės, besikankinančios dėl savo „tituluotos“ nevykėlės kompleksų, dėl meilės be atsako, dėl patyčių, kurių ji patiria, vienišos, vienintelę paguodą ir supratimą radusios tik pokalbiuose su savimi – tai yra, su savo dienoraščiu.

Pasakoja režisierius MYKOLAS VILDŽIŪNAS:

Istorija nestokoja detektyvinių elementų, ir tai įpareigoja nuosekliai suregzti ir išregzti įvykius taip, kaip jie scenarijuje užkoduoti. Prisipažinsiu, kartais būna ir patiems nelengva susigaudyti: tiek visko ten gausu. Kristina yra romanistė, ir retai kada pradedama linija aiškiai nurodo, kaip ji veiks kitas siužeto linijas.

Reikia skaityti iki galo, kol tai sužinai, intriga laikoma iki paskutinės situacijos kaip skaitant romaną ‒ nujauti, spėlioji… Kad nespėliotume, kartais pasiskambiname pačiai Kristinai pasitikslinti detalių, o jų scenarijuje tikrai nestinga.

Skaityti visą tekstą…