Festivalio „Vaikų knygų sala” edukaciniai renginiai mokykloms

Ši informacija aktuali 1-5 klasių mokytojams ir mokiniams!

Ketvirtasis vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“ gruodžio 5-13 dienomis kviečia susitikti virtualioje erdvėje www.vaikuknygusala.lt! 

Kaip ir kasmet organizuojame edukacinius festivalio renginius mokykloms. Šiemet jie vyks nuotoliniu būdu. Festivalio edukaciniai renginiai mokykloms nemokami.

Gruodžio 7-11 dienomis susitikime pasikalbėti apie knygas sudėtingų temų savaitėje „Išdrįsk paklausti“. Situacija pasaulyje neįprasta, todėl kaip niekad aktualu aptarti nepatogias temas. Knyga – išmintingiausias būdas kelti klausimus ir rasti atsakymus arba nors mažytį takelį, vedantį link jų. 

Skatiname 1-5 klasių mokytojus pasirinkti aktualiausią temą iš žemiau išvardintų, skaityti šias knygas mokiniams ir su mokiniais. Registracija į sudėtingų temų savaitės edukaciją vyksta iki lapkričio 26 d. imtinai el.paštu elze@vaikuzeme.lt.

Turime galimybę surengti tik penkis susitikimus, į kuriuos norime pakviesti klases, kurioms toks susitikimas išties būtų naudingas edukacine ir pažintine prasme. Todėl siųsdami registracijos laišką nurodykite ne tik mokyklos pavadinimą ir klasę, bet ir parašykite trumpą motyvaciją, kodėl susidomėjote, kuo Jūsų mokiniams pasirinkta tema svarbi ir aktuali. 

Remdamiesi Jūsų motyvacijomis atrinksime penkias klases iš skirtingų mokyklų, kurios dalyvaus susitikimuose.

Gruodžio 7 d., pirmadienis, 11 val.

Martin Baltscheit „Apie Lapiną, kuris pametė protą“. Teatras vaikams  „Teatriukas“: Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas (rekomenduojame 1-2 kl.)

Aktoriai susitikimo metu interaktyviai papasakos apie gražų, protingą lapiną, kuris paseno ir pamiršo, kad yra lapinas bei pažais su vaikais atminties lavinimo žaidimą. Lietuvių kilmės vokiečių rašytojas Martin Baltscheit įraše pasveikins Lietuvos vaikus ir pristatys savo sukurtos paveikslėlių knygos „Apie Lapiną, kuris pametė protą“ atsiradimo istoriją. Ši knyga yra pelniusi Vokietijos jaunimo literatūros premiją ir Sidabrinės plunksnos apdovanojimą, išversta į daugelį pasaulio kalbų.

Gruodžio 8 d., antradienis, 11 val.

Giedrė Rakauskienė “Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis” (rekomenduojame 3-4 kl.)

Susitikimo metu autorė papasakos tikrąją paskutinio pasaulyje baltojo raganosio Sudan istoriją. Virtualios kelionės po Afriką metu vaikai ne tik pamatys gerai pažįstamus jos gyventojus, bet ir išgirs įdomius, netikėtus, svarbius faktus apie jų gyvenimą: kas gyvena dykumose, o kas savanose, kas yra labai baikštus, o kas bjauriai spjaudosi, kodėl išnyko baltieji raganosiai ir ar tikrai jie baltos spalvos?

Gruodžio 9 d., trečiadienis, 11 val.

Virgis Šidlauskas „Stogas, po kuriuo auginu žvaigždes ir lietų“ (rekomenduojame 2-3 kl.)

Pristatymo metu sužinosime apie kūrinio užuomazgas, kas įkvėpė ir paskatino parašyti šią istoriją. Taip pat susipažinsime su knygos herojais. Sužinosime, ar lengvai dailininkei Marijai Smirnovaitei sekėsi jiems įpūsti gyvybės. Galiausiai patys tapsime mažaisiais dailininkais ir pamėginsime juos nupiešti. Nepamiršime pakalbėti ir apie nepatogius jausmus: baimę netekti artimo žmogaus, nerimą, praradimo jausmą, psichologų įvardinamas penkias susitaikymo stadijas. Kokie jausmai mus belydėtų – negalima to nustumti į tamsą, paslėpti po kilimėliu. Reikia viską įsisąmoninti ir išgyventi. Tada artimųjų parama ir palaikymas įgauna neįkainojamą vertę.

Gruodžio 10 d., ketvirtadienis, 11 val.

Marius Marcinkevičius „Akmenėlis“ (rekomenduojame 3-4 kl.)

Susitikimą ves aktorė ir leidyklos „Tikra knyga“ atstovė Daiva Rudytė. Kalbėsimės apie knygą ir jos veikėjų likimą. Sužinosime, kaip atrodė žydų gyvenimas gete, kas yra Holokaustas ir kodėl jo negalime pamiršti. Taip pat aktorė Daiva Rudytė papasakos, kada ir kodėl į Lietuvą atvyko žydai, kuo jie vertėsi? Kur dabar galime rasti žydų kultūros pėdsakų? Kas yra žydiškos vertybės ir kuo ypatinga žydų virtuvė?

Gruodžio 11 d., penktadienis, 11 val.

Dovilė Zavedskaitė “Fidelis ir kiparisas” (rekomenduojame 4-5 kl.)

Susitikime su knygos „Fidelis ir kiparisas“ autore Dovile Zavedskaite kalbėsimės apie ilgesį. Apie ilgesį kažkam, ko dabar neturime šalia. Kursime ilgesių mozaikas, galvosime, ar tai malonus, ar nemalonus jausmas, susikursime po būdą, kaip savo ilgesiu pasirūpinti.

PASTABA. Dovilės Zavedskaitės knyga planuojama išleisti gruodžio mėnesio pabaigoje, o leidykla „Dvi tylos“ pažadėjo su viena edukaciją pasirinkusia klase pasidalinti atspausdinta ir įrišta knygos kopija – tik asmeniniam naudojimui.