Knygiukai sugrįžta!

Projekte „Baltijos šalių kūrėjų literatūra vaikams apie įvairovę ir žmogaus teises“ dalyvauti norintys autoriai kviečiami skaityti kvietimą anglų kalba.

Pamenate pernai su trenksmu nugriaudėjusią akciją „Knygiukai į pagalbą vaikams“, kurios metu net 55 Lietuvos vaikų knygų rašytojai ir iliustruotojai sukūrė ir vaikams padovanojo 37 nuostabius knygiukus, kuriuos ir dabar galima nemokamai atsisiųsti iš čia www.knygiukai.lt. Šiandien džiaugiamės galėdami paskelbti, kad šis VšĮ „Vaiko psichologijos centro“ įkūrėjos, psichologės Monikos Skerytės-Kazlauskienės 2019 m. pirmą kartą išbandytas trumpos iliustruotos istorijos formatas išplaukia į tarptautinius vandenis!

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ įkurta vaikų ir paauglių literatūros programa „Vaikų žemė“ drauge su partneriais iš Latvijos – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Latvijos skyriumi, ir Estijos – Estijos vaikų literatūros centru, pradeda įgyvendinti projektą „Baltijos šalių kūrėjų literatūra vaikams apie įvairovę ir žmogaus teises“, kurio metu 36 autoriai (rašytojai ir iliustruotojai) iš trijų Baltijos šalių kurs knygiukus socialinės lygybės, kultūrinės įvairovės, negalios, amžizmo, lyčių lygybės ir žodžio laisvės temomis. Knygiukai bus skirti 5–10 metų jauniesiems skaitytojams. 

Aštuoniolika sukurtų knygiukų bus išversti į tris Baltijos šalių kalbas, o taip pat į anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, rusų ir lenkų kalbas. Kiekvieną knygiuką lydės jo autorių pristatymas bei pedagogų ir psichologų patarimai, kaip naudoti knygiukus kūrybiškumo ugdymui ir svarbių temų aptarimui su vaikais.

Projektu siekiame suteikti skaitymo džiaugsmo įvairiose Europos ir pasaulio šalyse gyvenantiems vaikams bei pristatyti Baltijos šalių vaikų literatūros kūrėjus kuo platesnei tarptautinei auditorijai. Planuojame, kad drauge su projekto partneriais – Lietuvos kultūros institutu, Latvijos literatūros sklaidos organizacija „Latvian literature“ ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi – sukurtus knygiukus ir jų autorius pristatysime svarbiausiuose tarptautiniuose literatūrai skirtuose renginiuose ir platinsime kitais būdais.

Šiandien viena svarbiausių projekto dienų – skelbiame kvietimą autoriams jungtis prie tarptautinės kūrėjų komandos. Iš kiekvienos Baltijos šalies atrinksime po 12 (dvylika autorių) – šešis rašytojus ir šešis iliustruotojus, kurie bus suskirstyti į kūrybines poras ir kurs knygiukus.

Detalesnę informaciją apie konkursą ir paraiškos formą rasite skelbime anglų kalba. Kadangi projektas yra tarptautinis, norintys dalyvauti projekte privalo suprasti angliškai ir gebėti komunikuoti šia kalba.

Knygiukų kelionę aplink pasaulį remia Baltijos kultūros fondas.