Knygų kūrėjai pristato – „Marmių” anatomija

Pasakoja rašytoja INDRĖ PAVILONYTĖ:

Dažniausiai istorijos mano galvoje prasideda nuo idėjos, ką noriu pasakyti, kokią temą gvildenti. Bet su marmiais viskas buvo atvirkščiai. Viskas prasidėjo būtent nuo veikėjų. Nuo Martyno iliustracijų – juodų, putlių, neaiškios kilmės ir lyties personažų, kurie daug metų buvo dažnas jo piešinių motyvas. Man visad taip patiko tie keisti padarėliai, kad vienas jų ilgai puošė ir iki šiol puošia mano kompiuterio darbastalį. Tiesa, tada jie dar nebuvo marmiai ir tie piešiniai buvo skirti visai ne vaikams.

Dažnai būna, kad nebepastebi to, ką matai kasdien, bet sykį mano žvilgsnis sustojo ties tuo juodu storuliu kompiuterio ekrane ir į galvą šovė mintis, kad jis būtų idealus personažas vaikiškai knygai. Tuoj pat paskambinau Martynui ir pasiūliau jam šią idėją. Mano džiaugsmui – jis sutiko. Turbūt nė pats neįtarė, kuo visa tai baigsis.

Pasakoja iliustruotojas MARTYNAS PAVILONIS:

Marmių, kaip vizualių personažų, istorija prasidėjo labai seniai. Prieš beveik 10 metų tranzavau aplink Europą ir keliaujant dažnai tekdavo nakvoti palapinėje.

Aš iki šios dienos nesuprantu, ar tai buvo koks realus gyvūnas, ar tiesiog mano, pavargusio keliautojo, fantazija, bet tas momentas buvo toks tikras ir aiškus, kad to vaizdo neužmirštu iki šiol. Grįžęs į Lietuvą negalėjau to pamiršti ir pradėjau marmius (tuo metu jie dar neturėjo pavadinimo) piešti. Marmiai tapo mano nuolatiniais palydovais ir tokiais, kaip ir nematomais nakties draugais.

Skaitykite visą tekstą …