Knygų kūrėjai pristato – „Stebuklingi senelio batai” anatomija

Pasakoja rašytoja IGNĖ ZARAMBAITĖ:

Idėjos gali ateiti įvairiai – džiugiai atšokuoti, nelauktai užgriūti, mikliai atžirglioti, tingiai atpėdinti… Pirminė idėja šiai knygai atsliūkino 2015 metais, staiga netekus tėčio. Visą popietę gurkšnojau kakavą ir stebeilijau į kambario duris, mintyse šiek tiek filosofuodama. Pasaulis yra kaip didžiulis kambarys, pasvarsčiau. Vieni ateina, kiti išeina, durys tik atsidaro ir užsidaro, o aš stebiu, ir viskas.

Pasakoja iliustruotoja VANDA PADIMANSKAITĖ:

Gavau Ignės laišką su nuoroda į vieną  seniai mano pieštą knygelę („Mylėsiu tave amžinai“, Baltos lankos, 2010). Tačiau toji piešta labai seniai… Išlaikyti daug metų to paties braižo negaliu, viskas keičiasi – naujos įtakos, naujų dalykų prisižiūriu, ir taip toliau. Primiršau tą stilių.

Supratau, kad Ignei reikia daug detalių. Su džiaugsmu ėmiausi sau natūralaus piešimo, bet kuo toliau į mišką, tuo medžių daugiau. Ignei pirmieji mane džiuginę piešiniai nepatiko, buvo per vaikiški. O toliau vyko tikrų tikriausias kantrybės ugdymo pusmetis. Dabar, sakyčiau, jau galiu dalyvauti kantriojo piešimo varžybose.

Skaitykite visą tekstą…