Knygų kūrėjai pristato – „Sukeisto” anatomija

Pasakoja rašytoja, iliustruotoja, dizainerė KOTRYNA ZYLĖ:

Turbūt pirmąją „Sukeisto“ sėklytę į mano galvą įmetė „Aukso žuvų“ leidyklos vadovės Sigitos klausimas: „O neplanuoji mitologijos tema ko nors paaugliams?“. Atsakiau: „tikrai ne“.

O tada prasidėjo įkyrios mintys. Ekscentriškas skirtingų spalvų akių šešiolikmetis kuprius. Žmonių stalker’ė Gabė. Užupio „Galeroj“ per tėvų menininkų tūsus kieme snaudžiantis kūdikis. Ten jį sukeičiančios laumės. XXI amžiuje. Lygiai taip pat, kaip tai vykdavo neatmenamais sakmių laikais.

Visi kūrybiniai procesai mano galvoje kunkuliuoja tuo pat metu ir vienas kitą papildo. Manau, kad mano „daugiafunkciškumas“ turi ir pliusų, ir minusų. Geroji pusė, kad man knyga – vientisas kūrybinis procesas, kurio kiekvieną etapą kuriu ir puoselėju tomis pačiomis rankomis, nuoseklia minties tąsa. Minusas – neturiu šviežio žvilgsnio iš šalies, kuris labai praverstų, po teksto rašymo perėjus į iliustracijų kūrimo etapą. Kartais atrodo, kad „per gerai viską žinau“, nebesugebu sąmoningai apversti savo suvokimo aukštyn kojom ir atrasti naujų vizualinės kalbos prasmių.

Prie „Sukeisto“ vaizdų gerokai pasikankinau, nes užsimojau jų sukurti labai daug. Tik iš pažiūros visos iliustracijos greitos, eskizinės. Iš tiesų, kiekviena reikalauja stabtelėjimo ir idėjos kibirkšties, daugybės bandymų.

Pamenu, buvo Naujųjų išvakarės, dirbau viena tuščioje studijoje ir su palengvėjimu supratau, kad viskas gerai, pagaliau prakalbinau vaizdus, knyga bus. Iki paskutinės minutės nebuvau tuo tikra.

Skaitykite visą tekstą…