Knygų kūrėjai pristato – „Verksnių klubo” ir „Skiriama Rivai” anatomija

Pasakoja rašytoja ILONA EŽERINYTĖ:

Knygą galima parašyti apie bet ką – ir apie sagą, rastą ant grindinio, ir apie vienišą paauglį ant suoliuko parke, net pokalbio nuotrupa gali virsti knyga, jei kažką tavyje užkabina. „Verksnių klubo“ idėja atėjo bendraujant su paaugliais (tada dar dirbau mokykloje), o „Skiriama Rivai“ gimė iš ilgos draugystės su kompozitoriumi.

Pasakoja dizaineris JONAS LANDSBERGIS:

Gal pats tas buitinis „iš ko rinkausi“ būtų labai neįdomu, bet pati idėja tiesiog imt ir begėdiškai parodyt įsivaizduojamą kūrinio aplinką (lyg nebepaliekant vietos skaitytojo fantazijai), ir dar ne kokiu abstraktesniu piešiniu, o tiesiog nuotrauka, man patiko kaip gal kažkiek šiuolaikiniams viršelių pasirinkimams prieštaraujantis dalykas.

Pasakoja iliustruotoja DALIA JUODAKYTĖ:
Gavusi pasiūlymą sukurti knygos viršelį, nedvejodama sutikau, nors iki tol nebuvau dariusi nieko panašaus. Nepaisant to, mane visada traukia literatūra, o knygos menas atrodo neišsemiama ir plati kūrybinė erdvė.
Derinau koloritą ir vizualinius elementus: linijas, dėmes, faktūras, „šlifavau“ kompoziciją, šriftų suderinamumą. Bemiegės naktys ir nuovargio ašaros.

Pasakoja kompozitorius GEDIMINAS KALINAS:
Muzikinės iliustracijos, esančios šioje knygoje, tai dar vienas rašytojos Ilonos Ežerinytės sumanytas nuotykis, prie kurio teko prisidėti ir man. Norėjosi, kad muzikinės iliustracijos atspindėtų laikmetį, į kurį persikelia knygos herojai, ir nebūtų sudėtingos, kad skaitytojai, turintys grojimo fortepijonu pagrindus, patys galėtų atlikti šias pjeses. Knygos pabaigoje esanti melodija „Rivai“ buvo sukurta gal prieš ketvirtį amžiaus, bet niekada nebuvo užrašyta natomis, kol neatsirado ši knygos idėja Ilonai, kol Dovas jos nepaskyrė Rivai…

Skaityti visą tekstą…