Kvietimas leidykloms, vaikų knygų rašytojams ir iliustruotojams

Kvietimas leidykloms, vaikų knygų rašytojams ir iliustruotojams teikti idėjas dėl knygų pristatymo vaikų ir jaunimo literatūros festivalyje.

2020 metų festivalis „Vaiku knygų sala“ vyks lapkričio 23-29 d.
įvairiose Vilniaus vietose ir internete.

Mieli knygų kūrėjai, leidėjai ir kiti vaikų literatūrai prijaučiantys gerieji žmonės!
Šių metų įvykių eiga panaši į knygos siužetą. Žanrą kiekvienas renkamės pagal savo pasaulėžiūrą – siaubo, nuotykių, pasakos, o gal juodosios komedijos. Kaip bebūtų, tikėjimas literatūros galia mūsų neapleidžia. Ir šiuo tikėjimu privalome dalintis su mus supančiais, ypač tais, kuriems tikėjimo žodžio ir fantazijos galia dabar reikia labiausiai – jaunaisiais skaitytojais.

Tad, nepaisydami iššūkių kupinų, nuolat besikeičiančių aplinkybių, neatsisakome minties ir šiemet surengti vaikų ir jaunimo literatūros festivalį „Vaikų knygų sala“. Jau dabar žinome, kad šiemet jis bus kitoks, kad reikės pasitelkti kūrybiškumą ir išmonę siekiant paveikiausių būdų pažindinti skaitytojus su vaikų literatūra.

Šiemet festivalio veiksmo vieta – įvairios Vilniaus miesto lokacijos bei internetinė erdvė, leisianti kai kuriuos festivalio renginius pristatyti visos Lietuvos ir net užsienyje gyvenantiems lietuvių vaikams. Siekdami išvengti viruso plitimo grėsmės, renginių uždarose patalpose nusprendėme atsisakyti. Pailginome festivalio vyksmo laiką – šiemet jį rengsime visą savaitę, lapkričio 23-29 d., norėdami suteikti daugiau erdvės renginiams on ir off line.

Jau turime keletą minčių dėl programos, tačiau be Jūsų indėlio jos sudaryti negalime. Tad kviečiame teikti idėjas knygų pristatymams internetinėje erdvėje, taip pat mintis, kaip jūsų knyga (os) galėtų būti pristatytos netradiciniais būdais (pavyzdžiui, performansas, instaliacija, vaizdo ar garso įrašai, paroda ir pan.) įvairiose Vilniaus vietose (pavyzdžiui, parkuose, vitrinose, aikštėse ir pan.). Norime išvengti žmonių susibūrimų, tačiau vis dar tikime, kad lapkritį žmonės gatvėmis vaikščios ir atkreips dėmesį į festivalio akcentus.

Kaip ir pernai, šiemet prisidėsime prie knygų pristatymų rengimo ir įgyvendinimo. Siekiame, kad knygos pristatymas taptų reginiu, ilgai įsiminsiančiu jame dalyvavusiems jauniesiems skaitytojams, ir paskatinsiančiu aktyviai skaityti pristatytą knygą. Festivalis prisidės prie knygos pristatymo įgyvendinimo finansiškai, kūrybiniais patarimais ir, jei prireiks, organizacine pagalba.

Idėjas galite pateikti laisva forma, trumpai aprašydami, kaip įsivaizduojate pristatymą, kokių žmogiškųjų ir techninių išteklių tam reikėtų. Į festivalio programą įtrauksime 4–5 knygų pristatymus.

Jūsų idėjų lauksime iki rugsėjo 11 d. adresu labas@vaikuzeme.lt
Su įdomiausių pasiūlymų autoriais susisieksime iki rugsėjo 16 d.

Ačiū, kad padedate kurti skaitymo šventę šiais ypatingais laikais!

Festivalio komanda
Justinas Vancevičius, Kotryna Zylė, Eglė Kižaitė