Spektaklis „Pypas ir jo nutikimai” keliaus į Lietuvos mokyklas

Pagal rašytojo Aido Jurašiaus to paties pavadinimo knygą sukurtas spektaklis šių metų kovo-birželio mėnesiais keliaus į tris Lietuvos mokyklas – Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją, Raseinių Šaltinio progimnaziją ir Želvos gimnaziją. Musninkuose pasirodymas suplanuotas kovo 21 d., Raseiniuose – balandžio 17 d., o Želvoje – birželio 13 d.

„Pypas ir jo nutikimai“ – vienos dalies spektaklis paaugliams ir suaugusiems pagal to paties pavadinimo nonsenso stiliaus Aido Jurašiaus knygą, kurį kuria literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ suburta profesionalių teatro kūrėjų komanda.Iš nosies paspaudimo atsiradęs pagrindinis istorijos herojus Pypas, norėdamas suprasti save ir savo vietą pasaulyje, pasiima Savus sumetimus ir leidžiasi į Tiriamąjį žygį. Kelionė Vingiais pilna neįprastų veikėjų ištiktukų ir jaustukų vardais bei netikėtų siužeto vingių ir posūkių. Žygiuodamas Pypas įsivelia į absurdiškas situacijas ir susiduria su filosofinėmis (ir ne tik) problemomis. Bandydamas viską savaip suprasti ir išspręsti, Pypas drauge ieško atsakymų ir į jam rūpimus klausimus.

Rašytojas Aidas Jurašius savo knygoje „Pypas ir jo nutikimai“ drąsiai ardo įprastus loginius ryšius, žaidžia dviprasmybėmis, kalba ir jos formomis, laviruoja tarp absurdo ir filosofijos ir rašydamas knygą apie knygos rašymą nejučia kalba ir apie sudėtingą, bet labai ypatingą ir bene svarbiausią žmogaus gyvenimo etapą – paauglystę.„Mane sužavėjo siurrealus knygos stilius, čia išnyksta riba tarp realybės ir fantazijos, tokia savo forma kūrinys nesiūlo jokių atsakymų, tačiau netiesiogiai kelia svarbius ir reikalingus klausimus,“ – sako spektaklio režisierė Sigita Pikturnaitė. „Kurdama spektaklį taip pat leidau sau labai drąsiai eksperimentuoti ir laužyti bet kokias taisykles, jungti skirtingas teatro formas, viską gausiai papildant vizualinio teatro kalba.“

Režisierė: Sigita Pikturnaitė
Dramaturgas: Aidas Jurašius
Kompozitorius: Artūras Murauskas
Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Dalia Kiaupaitė
Šviesų dailininkas: Valdas Latonas
Vaidina: Indrė Vėlyvytė, Balys Ivanauskas, Vytautas Rašimas
Spektaklio trukmė – 80 min.

Spektaklio sukūrimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Spektaklio turą po Lietuvos mokyklas finansuoja Mokyklų tobulinimo centras.