Vaikų žemė ir LRT pristato įtraukiantį turinį vaikams: gyvas iliustravimas, intriguojančios knygų autorių istorijos ir išskirtinės kūrybinės dirbtuvės

LRT tęsia bendradarbiavimą su literatūros pažinimo programa “Vaikų žemė”, organizuojančia didžiausią vaikų literatūros festivalį “Vaikų knygų sala”, kurio tikslas – padėti vaikams atrasti skaitymo džiaugsmą ir patirti literatūrą įvairių tarpdisciplininių renginių metu. Dalis 2021 metais vykusio festivalio renginių keliasi į ekranus.

2-5 metų jaunuosius žiūrovus kviečiame patirti gyvo skaitymo, iliustravimo ir muzikavimo magiją žiūrint literatūrinį performansą pagal klasika tapusį Vytės Nemunėlio kūrinį „Meškiukas Rudnosiukas”, kurį atlieka režisierė ir aktorė Sigita Pikturnaitė, iliustruotoja Greta Alice ir muzikuojantis aktorius Artūras Dubaka.

7-10 metų vaikams siūlome pažiūrėti video ciklą “Pasakoja rašytojų daiktai”, kuriame sužinosite, kaip vandens čiaupas gali būti susijęs su knygos kūrimu, kokiu būdu geriausias žmogaus draugas – šuo – gali padėti parašyti knygą ar kodėl prieš rašant knygą svarbu apsilankyti zoologijos sode. Vaizdo įrašuose išvysite žinomus vaikų literatūros kūrėjus – Dovilę Zavedskaitę, Gaja Guną Eklę, Vitaliją Maksvytę ir Marių Marcinkevičių.  O knygų iliustruotojos Lina Itagaki ir Patricija Bliuj-Stodulska drauge su jaunaisiais padėjėjais kvies dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse.

Šį vaizdo įrašų ciklą rekomenduojame ir pradinių klasių mokytojams bei mokiniams. Jų peržiūra gali paįvairinti ir praturtinti lietuvių kalbos, dailės, pasaulio pažinimo pamokas, padėti iš arčiau pažinti šiuolaikinės vaikų literatūros autorius ir jų knygas ir, viliamės, paskatinti šias knygas perskaityti. Įrašų trukmė tinkama peržiūrai pamokos metu bei palieka erdvės tolimesniam aptarimui bei kūrybinėms užduotims.

Visi vaizdo įrašai pasiekiami šiuo adresu.

Smagaus žiūrėjimo ir ypatingo laiko su knyga!