„Vaikų žemė” kviečia į Vilniaus knygų mugę

Všį „Mokyklų tobulinimo centras“ įkurta literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Lietuvos kultūros institutas kviečia į jauniesiems skaitytojams skirtus renginius Vilniaus knygų mugėje!

6-12 klasėms

Šeštadienį, vasario 25 dieną, 17 val., „Jaunimo taške“ lauksime visų ATEITIES RAŠYTOJŲ!

Į anoniminius jaunųjų kūrėjų klausimus atsakys komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė, rašytojas Rimantas Kmita, vaikų ir jaunimo knygų autorė Kotryna Zylė.

Klausimus be jokios cenzūros užduoti galės moksleiviai ir studentai, jų tėvai ir mokytojai, tyčia atėję ir atsitiktinai užklydę kūrėjai. Pradėti galite jau dabar, adresu slido.com, kanale #anonimai. Jūsų mintis rinksime iki pat Vilniaus knygų mugės ir renginio metu. Jei dalyvauti negalėsite, vis tiek kviečiame klausti ir sekti „Vaikų žemės“ facebook paskyrą, kurioje po mugės pasidalinsime dalimi nuskambėjusių atsakymų.

1-9 klasėms

VISAS mugės dienas Jaunųjų skaitytojų salėje galėsite aplankyti edukacinę parodą „BŪTYBIŲ TYRINĖTOJOS KABINETAS“.

Emilijos – paslaptingos mokslininkės – tyrinėjimų erdvėje pristatomos 9 lietuvių mitinės būtybės ir vienas tariamai iš Islandijos parsivežtas radinys.

Paroda siekama atskleisti mitologijos universalumą, padėti į savą paveldą ir tradicijas pažvelgti naujai. Eksponatai apie būtybes pasakoja netiesiogiai, tai – surinkti „įrodymai“, iki galo neatskleidžiantys, ar išties egzistuoja šios būtybės, ar tik tikėjimas jomis. Garsinėje instaliacijoje, lydinčioje ekspoziciją, lankytojas girdi visų šių eksponatų (atsi)radimo istorijas.

Parodos autoriai: rašytoja Kotryna Zylė, scenografas Antanas Dubra.

Kotryna Zylė veda ekskursiją po parodą: vasario 23-24 d. 12 val., vasario 25-26 d. 15 val.

1–4 klasėms

Vasario 25 dieną, šeštadienį, 15.30 val., Kūrybos erdvėje „Be formulių“ įvyks istorijos pasakojimo ir gyvo piešimo pasirodymas „VIENO KEISTO BUTO VIENA KEISTA ISTORIJA“.

Kūrybinis duetas „Teptukas ir liežuvis“ kviečia sudalyvauti interaktyviame, improvizuotame grupinio istorijos kūrimo ir gyvo piešimo performanse! Jo metu susirinkusi publika, drauge su aktore Sigita Pikturnaite, kurs vieno keisto buto istoriją. Kas jame gyvena? Kas keisčiausio šiems gyventojams gali nutikti? Prieš žiūrovų akis dailininkės Gretos Alice piešiamose iliustracijose atgims visa publikos sukurta istorija!

Priešmokyklinukams ir 1–4 klasėms

Vasario 26 d., sekmadienį, 11 val., Kino salėje įvyks šešėlių teatro pasirodymas „MĖLYNOJI PAUKŠTĖ“.
Mėlynoji paukštė – spektaklis vaikams, sujungiantis šešėlių teatrą ir folių meną. Žiūrovai kviečiami pasinerti į sapnų pasaulį ir kartu su pagrindine veikėja Maja leistis į stebuklingą mišką. Šioje kelionėje ji ne tik patirs nuotykių, bet ir susiras draugų, kurie padės jai ieškant kelio namo.
Scenarijus, scenografija ir lėlės: Elena Selena
Folių menas: Dominyka Adomaitytė
Aktorės: Gabrielė Penčylaitė ir Justina Kaminskaitė

Režisierė: Sigita Pikturnaitė

Ir tai – tik keli renginiai, prie kurių atsiradimo prisidėjo „Vaikų žemė“! Kviečiame pasidomėti Jaunųjų skaitytojų salės programa ir atrasti jums ir jūsų mokiniams įdomiausius renginius Vilniaus knygų mugėje!

Visos Jaunųjų skaitytojų salės programos ieškokite adresu:
http://www.vilniausknygumuge.lt

Jaunųjų skaitytojų salėje vyks susitikimai su Ukrainos knygų kūrėjais, garsių knygų kūrėjų parodos.

Jaunimo taško programoje sutiksite būrį žinomų rašytojų, režisierių, muzikos atlikėjų.

Bibliotekų erdvėje vyks kūrybinės grafikos, ekslibrisų, dienoraščių, atvirukų gamybos dirbtuvės, atradimai virtualioje erdvėje, skaitymo terapijos užsiėmimai, pažintis su garsinėmis knygomis.

Savo lankytojų lauks ir „Knygų šalis“, bei kūrybos erdvė „Be formulių“!

Pasimatykime!