Aktorės ir leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovės Daivos Rudytės pamokos 1-4 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 1–6 klasių mokiniams (amžius nurodytas kiekvienos pamokos aprašyme).

Istorijos detektyvai su knyga „Lietuvos mūšiai ir kariai“ (aut. Ž. Mikailienė)
Rekomenduojama 4-6 klasių mokiniams.

Pamokos metu sužinosite, kur dabar galima pamatyti Chotino mūšio karo grobį, kas tokie buvo sparnuotieji husarai ir kaip baigėsi didžiausias partizanų mūšis Kalniškės miške.
Ssipažinsite su istorijos liudininkų pasakojimais, skirtinguose amžiuose naudotos ginkluotės pavyzdžiais  ir žymiausias Lietuvos karvedžiais.
Pamokos pabaigoje laukia smagus protmūšis.
Edukacija pritaikyta berniukams, bet labai mėgstama ir mergaičių.

Įdomioji istorija su knyga „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ (Ž. Mikailienė, N. Kostinienė, L. Itagaki)
Siūlomos dvi temos: Lietuvos valdovai ir jų augintiniai/ Žaidimai viduramžių dvare.
Rekomenduojama 2-5 klasių mokiniams.

Lietuvos valdovai ir jų augintiniai
Manote, kad mažyčiai, puošti megztais rūbeliais ir kaspinėliais šunyčiai yra šių laikų pramoga? Klystate. Viduramžiais moterys ir vaikai taip pat augino mažųjų veislių šunyčius, o valdovai mėgavosi medžioklinių šunų palyda. O kur dar žvėrių pjudynės, lokiai ir bangūs žirgai? Valdovų rūmuose klegėjo ne tik žmonių, bet ir gyvūnų balsai.
Pamokos metu sužinosite tai, ko istorijos vadovėliuose tikrai nerasite: kuris valdovas augino lokį Uršį, kas dovanų gavo dvi baltas gulbes ir kuris valdovas turėjo didžiulį žvėrinčių.

Žaidimai viduramžių dvare
Kasinėjant Valdovų rūmus buvo rastas medinis, stambiais kvadratais išbraižyta dangtis. Pasirodo, tai viduramžiais populiaraus žaidimo – kvirkato lenta. Kas tai per žaidimas, ir kas jį galėjo žaisti?
Kokius dar žaidimus žaidė vaikai ir suaugę viduramžiais bei renesanso laikotarpiu?
Pamokos metu sužinosite, koks buvo kunigaikščio Vytauto mėgstamiausias žaidimas, kokį žaidimą puikiai išmanė Barbora Radvilaitė. Pasigaminsite ir patys išmoksite žaisti kvirkatą.

Apie baltų mitologiją (ši pamoka vyksta tik kontaktiniu būdu)
Kodėl senovės lietuviai garbino medžius ir kokie dievai juose gyveno? Kokie medžiai ir kodėl buvo sodinami šalia sodybų? Sužinosite, koks mėgstamiausias deivės Laimos medis ir kur gyvena Puškaitis su Barstuku, kokio medžio šakelių bijo raganos ir velniai.
Kūrybinėje pamokos dalyje vaikai karpys ir klijuos savo sodybą, ją apsodins – apsaugos stebuklingais medžiais. Sodybas papuošime ir baltiškais simboliais, kurie neša laimę ir apsaugo nuo blogo.

Renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais ir ketvirtadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

Registracija