Aktorės Daivos Rudytės (leidykla “Tikra knyga”) pamokos priešmokyklinukams ir 1-4 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami priešmokyklinukams ir 1–4 klasių mokiniams.

Nepaprasta pamoka pagal M. Marcinkevičiaus parašytą ir I. Dagilės iliustruotą knygą „Akmenėlis“.

Susitikimo metu ne tik kalbėsimės apie knygą ir jos veikėjų likimą. Sužinosite, kaip atrodė žydų gyvenimas gete, kas yra Holokaustas ir kodėl jo negalime pamiršti. Taip pat aktorė Daiva Rudytė papasakos, kada ir kodėl į Lietuvą atvyko žydai, kuo jie vertėsi? Kur dabar galime rasti žydų kultūros pėdsakų? Kas yra žydiškos vertybės ir kuo ypatinga žydų virtuvė?

Nepaprasta pamoka Kaip gimsta knygos?

Ar dažnai pagalvojate, kiek laiko užtrunka sukurti knygą? Kaip jos kuriamos, kiek žmonių dirba?
Viskas prasideda nuo idėjos. Pirmiausia reikia žmogaus, kuriam gimtų idėja papasakoti naują istoriją. Tuomet rašytojo sukurta istorija keliauja į leidyklą, kurioje yra žmonės, skaitantys tas istorijas ir sprendžiantys, ar ji pakankamai įdomi ir nauja, ar ji patiks ir sudomins vaikus? Jei atsakymas yra teigiamas, tuomet istorijai iliustruoti ieškomas dailininkas, o kartais net lėlininkas ir fotografas. Pvz. knygos apie fėjas sukūrimui reikėjo ne tik lėlininko, kuris sukūrė lėles, jų daiktus ir namus, bet ir miško, kuriame tris mėnesius buvo fotografuojamos lėlės. Buvo padaryta daugiau nei 1000 nuotraukų, o knygoje liko tik 150. Kol idėja tampa knyga, ji turi pereiti per didelės žmonių grupės rankas, nes knygos kūrimo procese dalyvauja knygos maketuotojas, tekstų redaktorius, meno redaktorius, popieriaus technologas, spaustuvė ir t.t. Tai ilgas ir daug kantrybės reikalaujantis procesas, kuris užtrunka apie 9 mėnesius.

Nepaprasta pamoka pagal M.Jurgaitytės parašytą ir R.Jančiauskaitės iliustruotą knyga “Ypatingas”.

Išgirdus žodį – ypatingas, dažniausiai galvojame apie išskirtinius žmogaus gebėjimus: greitai bėgti, lengvai įsiminti, gražiai dainuoti, aukštai iššokti. O ar galime sakyti, kad ypatingas yra tas – kurio išvaizda nėra standartinė? Labai aukštas, labai žemas, su didele kupeta plaukų ar ilgomis kojomis? O gal kiekvienas iš mūsų esame ypatingas, nes antro tokio nerasime visame pasaulyje? Ar dažnai susimąstome, ką reiškia būti ypatingu? O kas nutinka tuomet, kai tavo ypatingumas kliūva visiems už akių ir tu tampi patyčių objektu? Ar gali žodis žeisti taip pat, kaip fizinis prisilietimas? O ar gali žodis padėti pasveikti? Susitikimo metu ne tik skaitysime knygą bet ir kalbėsimės apie mūsų kasdienybę, su kokiais iššūkiais susiduriame dėl to, kad esame kitokie, ir ką darome, kad jaustumėmės gerai.
Knyga išrinkta gražiausia 2019 m. knyga vaikams!

Nepaprasta pamoka pagal N.Kostinienės, Ž.Mikailienės parašytą ir L. Itagaki iliustruotą knygą “Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai”.

Šimtmečiais Valdovų rūmai buvo pagrindinė Lietuvos kunigaikščių ir karalių rezidencija. Čia jie priimdavo svarbiausius valstybės įstatymus, sutikdavo garbingus svečius, švęsdavo šventes. Kokie gi buvo mūsų valdovai ir kaip keitėsi patys rūmai, valdant skirtingiems šeimininkams? Susitikimo metu ne tik pagilinsite istorines žinias, sužinosite daugybę įdomių faktų apie valdovus, jų žmonas, augintinius ir net tarnus, bet ir pasigaminsite bei išmoksite žaisti viduramžiais buvusį populiarų žaidimą kvirkatą.
Knyga laimėjo 2019 m. Knygos meno konkurso diplomą!

Nepaprasta pamoka pagal M. Marcinkevičiaus parašytą ir R. Jančiauskaitės iliustruotą knygą “Maži eilėraščiai mažiems”.

Kūrybinių eilėraščių skaitymų metu vaikai ne tik išmoksta lengvai ir greitai keletą eilėraščių mintinai, bet ir susipažįsta su taisyklėmis, kaip kuriami eilėraščiai, išmoksta patys eiliuoti, atranda, kaip smagu tai daryti pačiam. Taip pat papasakojama ir parodoma, kaip sumaniai rašytojas naudoja jau esamus tekstus, perdarydamas juos savaip. Kalbamės ir apie tai, kad kūryba yra ir tame, ką mes darome su mus pasiekiančia informacija ir kaip ją savaip perkonstruojame.
Knyga išrinkta gražiausia 2018 m. knyga vaikams!

Renginio kaina:
nuotolinių susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų pradinukams, naudojant Kultūros paso lėšas – 3 Eur vaikui.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais ir ketvirtadieniais kino ir medijų erdvėje „Planeta“, Goštauto g. 2, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.