Aktorės Sigitos Pikturnaitės ir iliustruotojos Gretos Alice pamokos 1-5 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 1–5 klasių mokiniams.

Kūrybiniai skaitymai apie nepaprastas daiktų istorijas iš K. Kasparavičiaus kūrinių
Rekomenduojama 1-2 klasių mokiniams.

Mus supa begalė daiktų – kėdė, lova, kilimas, šaukštas, skalbyklė, suolas… Ir jų tiek daug! Mums jie – tiesiog paprasti kasdieniai daiktai mūsų aplinkoje. O kas, jeigu jie galėtų prabilti? Kokių istorijų papasakotų? Gal lova pasakytų, kaip jai gera, kai joje miegame? O skalbyklė imtų dejuoti, kiek galima grūsti į ją nešvarius skalbinius? Arba durų kilimėlis subartų, kad nuolat triname į jį kojas?
Aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomos Kęstučio Kasparavičiaus trumpos istorijos apie daiktus atskleis nepaprastą jų pasaulį. Dailininkė Greta Alice sukūrė netikėtas atgijusių daiktų iliustracijas ir pasiūlys kūrybinę užduotį, kuri bet kuriam pasirinktam daiktui padės suteikti žmogiškų savybių ir net sukurti apie jį savo istoriją bei įamžinti ją savo pačių pagamintame mini teatre!
Nuotolinių skaitymų metu vaikai drauge su dailininke Greta Alice interaktyviai piešia pasirinkto daikto originalų portretą, pasitelkiant Kęstučio Kasparavičiaus iliustracijas vaikai supažindinami su dailininko asmenybe ir jo kūryba, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomas ir dailininkės Gretos gyvai iliustruojamas K.Kasparavičiaus istorijas apie daiktus, interaktyvaus žaidimo metu spėlioja apie pasislėpusius daiktus. Po skaitymo vaikai gauna instrukciją kaip patys gali sukurti mini teatriuką ir istoriją apie pasirinktą daiktą.
Kęstučio Kasparavičiaus kūriniai yra įtraukti į 1‒2 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

Kūrybiniai skaitymai pagal H. K. Anderseno pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“
Rekomenduojama 3-5 klasių mokiniams.

Į daugiau nei šimtą pasaulio kalbų išversta ir savo aktualumo neprarandanti istorija “Nauji karaliaus drabužiai” – tai danų autoriaus Hanso Kristiano Anderseno pasaka apie karaliaus drabužius, neva nematomus tiems, kurie yra kvaili ir nekompetentingi, o iš tiesų visai neegzistuojančius.
Profesionalios aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitoma ir dailininkės Gretos Alice gyvai iliustruojama pasaka kūrybinių skaitymų metu atgis naujai ir prabils apie mūsų visuomenės aklumą, prisitaikymą ir susitaikymą su esama situacija, norą būti kitokiais, nei iš tiesų esame ir apie drąsą būti savimi, apie pasirinkimą – “sakyti ar meluoti?”.
Kūrybinių dirbtuvių metu pasitelkdami magišką stikliuką, kursime ir pasakosime slaptas, juokingas ir neįtikėtinas istorijas – per skirtingų spalvų filtrą stebėsime kaip gali keistis situacijos, kai joms pritaikome skirtingus sprendimus.
Nuotolinių skaitymų metu dailininkės Gretos Alice paruošto interaktyvaus žemėlapio dėka spėliojimų žaidimo principu mokiniai per aktyviai įtraukiančią veiklą supažindinami su įdomiais ir netikėtais faktais apie H.K.Anderseno gyvenimą ir kūrybą ir išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Gretos komiksų piešimo stiliumi gyvai iliustruojamą rašytojo pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“. Po skaitymų vaikai gauna instrukciją, kaip pasigaminti optinį žaislą taumatropą.

Kūrybiniai skaitymai apie V. Žilinskaitės kūrinį „Robotas ir peteliškė“
Rekomenduojama 3-5 klasių mokiniams.

Dar 1978 metais Vytautės Žilinskaitės sukurtas apsakymas „Robotas ir peteliškė“ šiandien skamba kaip niekad aktualiai – juk dirbtinis intelektas, žmogų keičiantys robotai ir visuotinė mašinizacija tampa kasdienybe. Ir mums tokiame pasaulyje reikia mokytis gyventi, nes galbūt ateityje mūsų draugai bus ne tik žmonės, bet ir robotai.
Su profesionalia aktore Sigita Pikturnaite perskaitę kūrinį, su vaikais kalbėsime apie tai, ko neturi robotai (ar bent jau mums atrodo, kad neturi), – jausmus. Kokių būna jausmų? Kokiose situacijose ir kodėl patiriame vienokius ar kitokius jausmus? O ar įmanoma išmokti jausti? Ar lengva jausmus reikšti? Kodėl žmogų, kuris nerodo jausmų, kartais vadina robotu? Į visus šiuos klausimus atsakymų ieškosime per aktyvius praktinius pratimus ir žaidimus.
Nuotolinių skaitymų metu mokiniai supažindinami su mokslinės fantastikos literatūros žanru, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Gretos Alice gyvai iliustruojamą kūrinį. Toks kūrybinis skaitymas klausytojams suteikia galimybę kūrinį pažinti giliau, atkreipti dėmesį į tam tikras jo dalis, kurias išryškina gyvos iliustracijos.
Vytautės Žilinskaitės kūrinys „Robotas ir peteliškė“ yra įtrauktas į 3 ‒ 5 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

Renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta antradieniais ir trečiadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

Registracija