Aktorės Sigitos Pikturnaitės ir iliustruotojos Ievos Juknytės pamokos 1-5 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 1–5 klasių mokiniams.

Kūrybiniai skaitymai pagal Milošo Macoureko pasaką „Sala šešiems tūkstančiams žadintuvų”
Rekomenduojama 1-2 klasių mokiniams.

Ar kada nors pagalvojote, kaip jaučiasi žadintuvas, kuris apie nieką kita nesvajoja, tik laiku ir tiksliai skambėti ir pranešti savo šeimininkui apie naują dieną? Sakysite – puiku, juk daro tai, kas jam labiausiai patinka! Tačiau iš tiesų juk daugelis žmonių rytais mėgsta pamiegoti ilgiau. O tai reiškia, kad jie visi labai nemėgsta žadintuvo garso, o tuo pačiu – ir paties žadintuvo!
Čekų autoriaus Milošo Macoureko pasaka „Sala šešiems tūkstančiams žadintuvų“, kurią skaito profesionali aktorė Sigita Pikturnaitė, o skaitymus gyvai iliustruoja dailininkė Ieva Juknytė, kviečia susipažinti su nemėgstamų, bet labai drąsių žadintuvų istorija ir ką jie padarė, kad įgyvendintų savo svajonę – skambėti laisvai ir kada nori.
Skaitymai labai naudingi tiems, kas nori labiau pažinti laiką, laikrodžius ir pagrindines su šia tema susijusias sąvokas. Ir tai dar ne viskas – per renginį ne tik sužinosite kokių būna laikrodžių, įsikūnysite į juos, bet ir patys pasigaminsite sau po žadintuvą!
Nuotolinių skaitymų metu paveikslėlių žaidimo dėka vaikai supažindinami su laiko matavimo istorija ir skirtingais laiko matavimo prietaisais, interaktyvaus piešimo metu su dailininke Ieva Juknyte susipažįsta su laikrodžio ciferblatu, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Ievos gyvai iliustruojamą M.Macoureko istoriją apie žadintuvus. Po skaitymų vaikai gauna instrukciją kaip pasigaminti erdvinį laikrodį iš popieriaus.

Kūrybiniai skaitymai „Lietuvių poetų eilėraščiai apie metų laikus. Metų laikai – gamtos linksmybės“
Rekomenduojama 1-2 klasių mokiniams.

Besikeičiantys metų laikai yra neatsiejama gamtos ir mūsų visų gyvenimo ritmo dalis. Visada nekantriai laukiame pavasario – atėjęs po ilgos žiemos, jis džiugina atgyjančia gamta ir nekantriu vasaros laukimu. O ši mums atneša saulę, šilumą ir atostogas! Ruduo dovanoja derlių ir po vasaros linksmybių vėl kviečia susitelkti į darbus. O žiema? Žiemą būna Kalėdos ir, jeigu pasiseka, sniego!
O kaip metų laikus mato lietuvių autoriai Vytė Nemunėlis, Ramutė Skučaitė ir Juozas Erlickas, išgirsite ir pamatysite savo akimis, nes eilėraščiai naujai ir netikėtai atgis skaitomi aktorės Sigitos Pikturnaitės ir gyvai iliustruojami dailininkės Ievos Juknytės.
Per kūrybinius skaitymus sužinosite, kokias menines priemones ir simbolius poetai pasitelkia eiliuodami apie metų laikus, o dirbtuvėse pasigaminsite originalų metų laikų kalendorių.
Nuotolinių skaitymų metu vaikai drauge su dailininke Ieva Juknyte interaktyviai piešia metų laikų portretus, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomus ir dailininkės Ievos gyvai iliustruojamus lietuvių autorių eilėraščius apie metų laikus ir žaidžia judesio žaidimą. Po skaitymų vaikai gauna instrukciją kaip pasigaminti originalų metų laikų kalendorių.
Lietuvių autorių eilėraščiai yra įtraukti į 1‒2 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai.

Kūrybiniai skaitymai „Lietuvių autorių poezija apie miestus“
Rekomenduojama 3-5 klasių mokiniams.

Kiekvienas pasaulio miestas yra savaip ypatingas, turi savo istoriją: vieni iš jų gali didžiuotis didinga architektūra, kiti – įdomiais gyventojais, treti – aktyviu kultūriniu gyvenimu, dar kiti – žymiais istoriniais objektais. Būtų galima vardinti be galo! Miestai yra visai kaip žmonės ir gyvenimas juose tiesiog virte verda!
Tikriausiai tas aktyvus ir nuolat verdantis miesto ritmas įkvėpė žymius lietuvių autorius Violetą Palčinskaitę, Juozą Erlicką ir Sigitą Gedą kurti eilėraščius apie miestą ir nutikimus jame.
Čia ne tik išgirsite profesionalios aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomus šių rašytojų kūrinius, kuriuos gyvai iliustruos dailininkė Ieva Juknytė, sužinosite daug įdomių faktų ir istorijų apie miestus, bet ir sukursite savo svajonių miestą!
Nuotolinių skaitymų metu pasitelkiant vaizdinį žaidimą mokiniai yra supažindinami su įdomiais faktais apie pasaulio miestus, drauge su dailininke Ieva Juknyte interaktyviai piešia miestų portretus pagal jiems priskiriamus epitetus ir išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomus ir dailininkės Ievos gyvai iliustruojamus lietuvių autorių eilėraščius apie miestus. Po skaitymo vaikai gauna paruoštą instrukciją savarankiškai sukurti savo svajonių miesto projektą.
Lietuvių poetų eilėraščių skaitymas yra įtrauktas į 3 ‒ 5 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

Kūrybiniai skaitymai „Lietuvių liaudies pasakos. Paprastos pasakos – nepaprastos istorijos“
Rekomenduojama 3-5 klasių mokiniams.

Tikriausiai nesutiksime žmogaus, kuriam nepatiktų klausytis įdomių istorijų. O būtent jos, tikros ir išgalvotos, yra visų pasakų pagrindas, todėl pasaulyje jų yra labai daug ir pačių įvairiausių!
O ar žinote kuo skiriasi melų pasaka nuo stebuklinės pasakos? O kokiu tikslu būdavo sekamos pasakos be galo? O kuo ypatingos buitinės pasakos?
Čia ne tik išgirsite profesionalios aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą lietuvių liaudies pasaką „Šalnos dovanos“, kurią gyvai iliustruos dailininkė Ieva Juknytė, bet ir susipažinsite su pasakų žanrais bei istorijos kūrimo principais. Įgytas žinias galėsite įtvirtinti kurdami savo istorijas-pasakas ir piešdami jų komiksus!
Nuotolinių skaitymu metu, žaisdami interaktyvų vaizdų spėliojimo žaidimą, vaikai supažindinami su populiariausiomis pasakų rūšimis, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Ievos Juknytės gyvai iliustruojamą lietuvių liaudies pasaką „Šalnos dovanos“, žaidžia pojūčių žaidimą. Po skaitymo vaikai gauna paruoštas knygutes su komikso maketu ir gali jį užpildyti nupiešdami savo komiksą remiantis lietuvių liaudies pasakomis ir sukurti istoriją paveikslėlių formatu.
Pasakų ir tautosakos skaitymas yra įtrauktas į 3 ‒ 5 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

Renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta antradieniais ir trečiadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

Registracija