H.K.Anderseno pasaka “Nauji karaliaus drabužiai” 3-5 klasių mokiniams

Kad taip man įsitaisius tokius drabužius!—galvojo karalius.— Jais apsivilkęs, aš tuojau pažinčiau, kas mano karalystėje vertas tą arba kitą vietą turėti, kas nevertas; galėčiau taip pat atskirti protingus nuo mulkių.

-

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 3–5 klasių mokiniams.

Į daugiau nei šimtą pasaulio kalbų išversta ir savo aktualumo neprarandanti istorija “Nauji karaliaus drabužiai” – tai danų autoriaus Hanso Kristiano Anderseno pasaka apie karaliaus drabužius, neva nematomus tiems, kurie yra kvaili ir nekompetentingi, o iš tiesų visai neegzistuojančius.

Profesionalios aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitoma ir dailininkės Gretos Alice gyvai iliustruojama pasaka kūrybinių skaitymų metu atgis naujai ir prabils apie mūsų visuomenės aklumą, prisitaikymą ir susitaikymą su esama situacija, norą būti kitokiais, nei iš tiesų esame ir apie drąsą būti savimi, apie pasirinkimą – “sakyti ar meluoti?”.

Kūrybinių dirbtuvių metu pasitelkdami magišką stikliuką, kursime ir pasakosime slaptas, juokingas ir neįtikėtinas istorijas – per skirtingų spalvų filtrą stebėsime kaip gali keistis situacijos, kai joms pritaikome skirtingus sprendimus.

Nuotolinių skaitymų metu dailininkės Gretos Alice paruošto interaktyvaus žemėlapio dėka spėliojimų žaidimo principu mokiniai per aktyviai įtraukiančią veiklą supažindinami su įdomiais ir netikėtais faktais apie H.K.Anderseno gyvenimą ir kūrybą ir išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Gretos komiksų piešimo stiliumi gyvai iliustruojamą rašytojo pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“. Po skaitymų vaikai gauna instrukciją, kaip pasigaminti optinį žaislą taumatropą.

Renginio kaina:
nuotolinių susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų pradinukams, naudojant Kultūros paso lėšas – 3 Eur vaikui.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta antradieniais ir trečiadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.