J. Biliūnas „Kliudžiau“

Nusiminęs, nebežinodamas, ką daryti, atžagaria ranka numečiau lanką ir strėlas ir neatsigręždamas parlėkiau namo.

-

Rekomenduojama 3‒4 klasių mokiniams.

Renginio kaina 1-4 klasėms – 3 eur mokiniui.
Renginys įtrauktas į Kultūros paso krepšelį. Neturintys galimybės pasinaudoti krepšelio paslaugomis, už suteiktas paslaugas gali atsiskaityti tiesiogiai su paslaugas teikiančia organizacija VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“.

Daugiau informacijos apie kitokias literatūros pamokas suteiks Sigita, tel. 8 693 98586, sigita@vaikuzeme.lt.
Šie užsiėmimai vyksta antradieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius.

Trumputis J. Biliūno kūrinys „Kliudžiau“ nagrinėja daugelį besiformuojančiai asmenybei svarbių temų – tai empatija, atsakomybė už savo veiksmus, gebėjimas pripažinti padarytas klaidas ir iš jų mokytis, „galios“ suvokimas ir mokymasis ja nepiktnaudžiauti. Mūsų nuomone, visos jos susijusios su patyčių tema, tad šiuose kūrybiniuose skaitymuose kalbėsime apie tai, kad ne tik mūsų veiksmai, bet ir mūsų žodžiai gali žeisti labiau nei strėlės.

Kūrinį skaito aktorė Sigita Pikturnaitė, gyvai iliustruoja dailininkė Greta Alice. Po skaitymo ir aptarimo vyksta originalios edukacinės ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose bandysime suprasti ir pajusti žeidžiančių ir gydančių žodžių galią.

J. Biliūno kūrinys „Kliudžiau“ yra įtrauktas į 5‒6 klasių bendrojo ugdymo programą, bet skaitymus rekomenduojame ir 3‒4 klasių mokiniams. Tai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!