Apie nepaprastas daiktų istorijas iš Kęstučio Kasparavičiaus kūrinių 1–2 klasių mokiniams

Plaukų džiovintuvas yra tolimas naminis vėjo giminaitis. Vėjas paprastai pučia lauke ir būna šaltas ir žvarbus. Džiovintuvo vėjelis - šiltas ir malonus.

-

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami pradinukams ir 1–2 klasių mokiniams.

Mus supa begalė daiktų – kėdė, lova, kilimas, šaukštas, skalbyklė, suolas… Ir jų tiek daug! Mums jie – tiesiog paprasti kasdieniai daiktai mūsų aplinkoje. O kas, jeigu jie galėtų prabilti? Kokių istorijų papasakotų? Gal lova pasakytų, kaip jai gera, kai joje miegame? O skalbyklė imtų dejuoti, kiek galima grūsti į ją nešvarius skalbinius? Arba durų kilimėlis subartų, kad nuolat triname į jį kojas?

Aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomos Kęstučio Kasparavičiaus trumpos istorijos apie daiktus atskleis nepaprastą jų pasaulį. Dailininkė Greta Alice sukūrė netikėtas atgijusių daiktų iliustracijas ir pasiūlys kūrybinę užduotį, kuri bet kuriam pasirinktam daiktui padės suteikti žmogiškų savybių ir net sukurti apie jį savo istoriją bei įamžinti ją savo pačių pagamintame mini teatre!

Nuotolinių skaitymų metu vaikai drauge su dailininke Greta Alice interaktyviai piešia pasirinkto daikto originalų portretą, pasitelkiant Kęstučio Kasparavičiaus iliustracijas vaikai supažindinami su dailininko asmenybe ir jo kūryba, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomas ir dailininkės Gretos gyvai iliustruojamas K.Kasparavičiaus istorijas apie daiktus, interaktyvaus žaidimo metu spėlioja apie pasislėpusius daiktus. Po skaitymo vaikai gauna instrukciją kaip patys gali sukurti mini teatriuką ir istoriją apie pasirinktą daiktą.

Kęstučio Kasparavičiaus kūriniai yra įtraukti į 1‒2 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

Renginio kaina:
nuotolinių susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų pradinukams, naudojant Kultūros paso lėšas – 3 Eur vaikui.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registraciją bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta antradieniais ir trečiadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.