Lietuvių liaudies pasakos „Paprastos pasakos – nepaprastos istorijos” 3–5 klasių mokiniams

– Tu manęs nemušk, – sako šalna, – aš tau duosiu tokią staltiesę.

-

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 3–5 klasių mokiniams.

Tikriausiai nesutiksime žmogaus, kuriam nepatiktų klausytis įdomių istorijų. O būtent jos, tikros ir išgalvotos, yra visų pasakų pagrindas, todėl pasaulyje jų yra labai daug ir pačių įvairiausių!

O ar žinote kuo skiriasi melų pasaka nuo stebuklinės pasakos? O kokiu tikslu būdavo sekamos pasakos be galo? O kuo ypatingos buitinės pasakos?

Čia ne tik išgirsite profesionalios aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą lietuvių liaudies pasaką „Šalnos dovanos“, kurią gyvai iliustruos dailininkė Greta Alice, bet ir susipažinsite su pasakų žanrais bei istorijos kūrimo principais. Įgytas žinias galėsite įtvirtinti kurdami savo istorijas-pasakas ir piešdami jų komiksus!

Nuotolinių skaitymu metu, žaisdami interaktyvų vaizdų spėliojimo žaidimą, vaikai supažindinami su populiariausiomis pasakų rūšimis, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Gretos Alice gyvai iliustruojamą lietuvių liaudies pasaką „Šalnos dovanos“, žaidžia pojūčių žaidimą. Po skaitymo vaikai gauna paruoštas knygutes su komikso maketu ir gali jį užpildyti nupiešdami savo komiksą remiantis lietuvių liaudies pasakomis ir sukurti istoriją paveikslėlių formatu.

Pasakų ir tautosakos skaitymas yra įtrauktas į 3 ‒ 5 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

Renginio kaina:
nuotolinių susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų pradinukams, naudojant Kultūros paso lėšas – 3 Eur vaikui.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registraciją bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta antradieniais ir trečiadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

Registracija
GALERIJA