Lietuvių poetų eilėraščiai apie metų laikus „Metų laikai – gamtos linksmybės“ 1–2 klasių mokiniams

Atveriu spinduliui langą – skrenda zuikutis į dangų… Šypsosi Saulė, dangaus karalienė – meta man saulėtą dieną… (J. Erlickas "Saulės zuikutis")

-

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami pradinukams ir 1–2 klasių mokiniams.

Besikeičiantys metų laikai yra neatsiejama gamtos ir mūsų visų gyvenimo ritmo dalis. Visada nekantriai laukiame pavasario – atėjęs po ilgos žiemos, jis džiugina atgyjančia gamta ir nekantriu vasaros laukimu. O ši mums atneša saulę, šilumą ir atostogas! Ruduo dovanoja derlių ir po vasaros linksmybių vėl kviečia susitelkti į darbus. O žiema? Žiemą būna Kalėdos ir, jeigu pasiseka, sniego!

O kaip metų laikus mato lietuvių autoriai Vytė Nemunėlis, Ramutė Skučaitė ir Juozas Erlickas, išgirsite ir pamatysite savo akimis, nes eilėraščiai naujai ir netikėtai atgis skaitomi aktorės Sigitos Pikturnaitės ir gyvai iliustruojami dailininkės Gretos Alice.

Per kūrybinius skaitymus sužinosite, kokias menines priemones ir simbolius poetai pasitelkia eiliuodami apie metų laikus, o dirbtuvėse pasigaminsite originalų metų laikų kalendorių.

Nuotolinių skaitymų metu vaikai drauge su dailininke Greta Alice interaktyviai piešia metų laikų portretus, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomus ir dailininkės Gretos gyvai iliustruojamus lietuvių autorių eilėraščius apie metų laikus ir žaidžia judesio žaidimą. Po skaitymų vaikai gauna instrukciją kaip pasigaminti originalų metų laikų kalendorių.

Lietuvių autorių eilėraščiai yra įtraukti į 1‒2 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai.

Renginio kaina:
nuotolinių susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų pradinukams, naudojant Kultūros paso lėšas – 3 Eur vaikui.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registraciją bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta antradieniais ir trečiadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

Registracija