Lietuvių poetų eilėraščiai apie metų laikus „Metų laikai – gamtos linksmybės“

Atveriu spinduliui langą – skrenda zuikutis į dangų… Šypsosi Saulė, dangaus karalienė – meta man saulėtą dieną… (J. Erlickas "Saulės zuikutis")

-

Rekomenduojama 1‒2 klasių mokiniams.

Renginio kaina 1-4 klasėms – 3 eur mokiniui.
Renginys įtrauktas į Kultūros paso krepšelį. Neturintys galimybės pasinaudoti krepšelio paslaugomis, už suteiktas paslaugas gali atsiskaityti tiesiogiai su paslaugas teikiančia organizacija VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“.

Daugiau informacijos apie kitokias literatūros pamokas suteiks Sigita, tel. 8 693 98586, sigita@vaikuzeme.lt.
Šie užsiėmimai vyksta antradieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius.

Besikeičiantys metų laikai yra neatsiejama gamtos ir mūsų visų gyvenimo ritmo dalis. Visada nekantriai laukiame pavasario – atėjęs po ilgos žiemos, jis džiugina atgyjančia gamta ir nekantriu vasaros laukimu. O ši mums atneša saulę, šilumą ir atostogas! Ruduo dovanoja derlių ir po vasaros linksmybių vėl kviečia susitelkti į darbus. O žiema? Žiemą būna Kalėdos ir, jeigu pasiseka, sniego!

O kaip metų laikus mato lietuvių autoriai Vytė Nemunėlis, Ramutė Skučaitė ir Juozas Erlickas, išgirsite ir pamatysite savo akimis, nes eilėraščiai naujai ir netikėtai atgis skaitomi aktorės Sigitos Pikturnaitės ir gyvai iliustruojami dailininkės Gretos Alice.

Per kūrybinius skaitymus sužinosite, kokias menines priemones ir simbolius poetai pasitelkia eiliuodami apie metų laikus, o dirbtuvėse pasigaminsite originalų metų laikų kalendorių.

Lietuvių autorių eilėraščiai yra įtraukti į 1‒2 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai.