Apie Vytautės Žilinskaitės kūrinį „Robotas ir peteliškė“ 3–5 klasių mokiniams

Robotas nulydėjo ją vienatine oranžine akimi ir ilgai negalėjo atsitokėti nuo keistų, niekada nepatirtų įspūdžių.

- Vytautė Žilinskaitė

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 3–5 klasių mokiniams.

Dar 1978 metais Vytautės Žilinskaitės sukurtas apsakymas „Robotas ir peteliškė“ šiandien skamba kaip niekad aktualiai – juk dirbtinis intelektas, žmogų keičiantys robotai ir visuotinė mašinizacija tampa kasdienybe. Ir mums tokiame pasaulyje reikia mokytis gyventi, nes galbūt ateityje mūsų draugai bus ne tik žmonės, bet ir robotai.

Su profesionalia aktore Sigita Pikturnaite perskaitę kūrinį, su vaikais kalbėsime apie tai, ko neturi robotai (ar bent jau mums atrodo, kad neturi), – jausmus. Kokių būna jausmų? Kokiose situacijose ir kodėl patiriame vienokius ar kitokius jausmus? O ar įmanoma išmokti jausti? Ar lengva jausmus reikšti? Kodėl žmogų, kuris nerodo jausmų, kartais vadina robotu? Į visus šiuos klausimus atsakymų ieškosime per aktyvius praktinius pratimus ir žaidimus.

Nuotolinių skaitymų metu mokiniai supažindinami su mokslinės fantastikos literatūros žanru, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Gretos Alice gyvai iliustruojamą kūrinį. Toks kūrybinis skaitymas klausytojams suteikia galimybę kūrinį pažinti giliau, atkreipti dėmesį į tam tikras jo dalis, kurias išryškina gyvos iliustracijos.

Vytautės Žilinskaitės kūrinys „Robotas ir peteliškė“ yra įtrauktas į 3 ‒ 5 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

Renginio kaina:
nuotolinių susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų – 4 Eur vaikui;
gyvų susitikimų pradinukams, naudojant Kultūros paso lėšas – 3 Eur vaikui.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registraciją bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta antradieniais ir trečiadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

GALERIJA