Vytautė Žilinskaitė „Robotas ir peteliškė“

Robotas nulydėjo ją vienatine oranžine akimi ir ilgai negalėjo atsitokėti nuo keistų, niekada nepatirtų įspūdžių.

- Vytautė Žilinskaitė

Rekomenduojama 3 ‒ 4 klasių mokiniams.

Renginio kaina 1-4 klasėms – 3 eur mokiniui.
Renginys įtrauktas į Kultūros paso krepšelį. Neturintys galimybės pasinaudoti krepšelio paslaugomis, už suteiktas paslaugas gali atsiskaityti tiesiogiai su paslaugas teikiančia organizacija VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“.

Daugiau informacijos apie kitokias literatūros pamokas suteiks Sigita, tel. 8 693 98586, sigita@vaikuzeme.lt.
Šie užsiėmimai vyksta antradieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius.

Dar 1978 metais Vytautės Žilinskaitės sukurtas apsakymas „Robotas ir peteliškė“ šiandien skamba kaip niekad aktualiai – juk dirbtinis intelektas, žmogų keičiantys robotai ir visuotinė mašinizacija tampa kasdienybe. Ir mums tokiame pasaulyje reikia mokytis gyventi, nes galbūt ateityje mūsų draugai bus ne tik žmonės, bet ir robotai.

Su profesionalia aktore Sigita Pikturnaite perskaitę kūrinį, su vaikais kalbėsime apie tai, ko neturi robotai (ar bent jau mums  atrodo, kad neturi), – jausmus. Kokių būna jausmų? Kokiose situacijose ir kodėl patiriame vienokius ar kitokius jausmus? O ar įmanoma išmokti jausti? Ar lengva jausmus reikšti? Kodėl žmogų, kuris nerodo jausmų, kartais vadina robotu? Į visus šiuos klausimus atsakymų ieškosime per aktyvius praktinius pratimus ir žaidimus.

Vytautės Žilinskaitės kūrinys „Robotas ir peteliškė“ yra įtrauktas į 2 ‒ 4 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

GALERIJA