„TĖVŲ DIALOGAI“ – APIE VAIKUS ŠIUOLAIKINIŲ MEDIJŲ APLINKOJE

„Tėvų dialogai“ – tai 5 nuotolinių susitikimų
ciklas tėvams su psichologe Marija Giedraityte–Guzikauskiene ir medijų ekspertais.

Vaikas nuolat „įlindęs“ į telefoną? Kas jo draugai ir herojai? Kokioje virtualioje realybėje jis gyvena? Kokius žaidimus žaidžia ir kokius TV serialus žiūri? Kokios jo vertybės ir su kuo jis tapatinasi? Pasauliniam karantinui sukausčius viešąjį gyvenimą, šiandien ypač daug laiko praleidžiame virtualiame pasaulyje. Kviečiame tėvus pasikalbėti apie tai su psichologe ir įvairių medijų ekspertais.

Svarbu suprasti ir įsisąmoninti, kas vyksta su mumis ir mūsų vaikais nuolat besikeičiančioje medijų aplinkoje. Tai nauja ir mažai pažįstama erdvė, kurioje mums nejauku. Mes čia atsidūrėme jau subrendę, o jiems tai natūrali aplinka nuo gimimo. Kaip skaitmeninio pasaulio imigrantui susikalbėti su šio pasaulio čiabuviu?

Virtualių pokalbių metu aptarsime naujoves, stabtelėsime ir pagalvosime, kaip tai veikia mus ir mūsų santykius su vaikais, kaip keičiasi auklėjimo samprata šiuolaikinių medijų aplinkoje.

Kassavaitiniai susitikimai vyks balandžio 21 – gegužės 19 (antradieniais) nuotolinių susitikimų platformoje ZOOM 19:00 – 20:30 val.

Susitikimus rekomenduojame tėveliams, auginantiems 9-14 metų vaikus, tačiau dalyvauti gali visi, besidomintys šia tema. Grupės dydis – iki 20 žmonių.


Viso ciklo (5 susitikimų) kaina – 25 eurai. Jūsų vieta bus rezervuota sumokėjus registracijos mokestį:
VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“, sąskaitos Nr. LT477044060001338628.
Mokėjimo paskirtyje nurodykite savo vardą, pavardę ir sakinį „už Tėvų dialogus“.
Norėdami užsiregistruoti į susitikimus, užpildykite registracijos formą šio puslapio apačioje.

Aukite ir tobulėkite kartu su savo vaiku – girdėkite vienas kitą nuolatiniame informacijos triukšme!

RENGINIŲ TVARKARAŠTIS

Visus susitikimus moderuoja psichologė Marija Giedraitytė – Guzikauskienė.

Balandžio 21 d. – „Medijos vaikystėje ir paauglystėje – psichologinių tyrimų duomenys, atsakyti ir neatsakyti klausimai ir pamokos iš gyvenimo“ 

Marija Giedraitytė – Guzikauskienė – klinikinė psichologė, C.G.Jung analitinės krypties atstovė, socialinių mokslų daktarė. Vilniaus universiteto dėstytoja bei Vilniaus universiteto Konsultacijų ir mokymų centro psichologė. Beveik 10 m. dirba su globojamais vaikais ir paaugliais bei jų globėjais.

Balandžio 28 d. – „Ko galime išmokti iš TV serialų?“

Lina Kaminskaitė – Jančorienė – kino ir kultūros istorikė, medijų tyrinėtoja, „Meno avilys“ projektų vadovė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, besidominti kino ir medijų sąveikom, ne tik kino ir kultūros istorijos, bet ir šiuolaikiniais medijų procesais.

Gegužės 5 d. – „Kompiuteriniai žaidimai: istorija, privalumai ir trūkumai, patarimai tėvams“

Dmitrijus Babičius – kompiuterinių žaidimų kūrėjas ir programuotojas, dirbęs su lietuviškomis ir užsienio žaidimų kūrimo įmonėmis, sukūręs ir išleidęs žaidimų, pelniusių tarptautinius apdovanojimus. VU TSPMI Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistras.

Gegužės 12 d. – „Saugumas ir socialinės medijos“ 

Tomas Nemūra – skaitmeninės komunikacijos strategas ir konsultantas, agentūros „Choco Agency partneris, kūrybiškumo ir reklamos mokyklos „Atomic Garden Vilnius“ dėstytojas. „Baltic Best“, „Password“, „Lūžio taškas“, „What’s Next“, „Login“ ir kitų renginių pranešėjas.

Gegužės 19 d. – „Paaugliai ir skaitymas: ar galime paskatinti skaityti daugiau?”

Eglė Baliutavičiūtė – literatūrologė ir skaitymo kultūros ekspertė, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros departamento tyrimų ir sklaidos skyriaus vyriausioji tyrėja, knygos „Brolis, kurio nereikėjo“ autorė.

Renginį organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ bei medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“. Projekto strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

Vizualo autorė – Aušra Umbrasaitė.

Informaciją apie renginį rasite ir facebook socialiniame tinkle.

Kilus klausimams kreipkitės į Elzę Gerdvilienę, el. pšt. elze@vaikuzeme.lt, tel. +370 687 88082.

Registracija