Knygiukai

Knygiukus atsisiųsite čia.

Autorių biografijas ir siūlomus pokalbių su vaikais klausimus rasite čia.

Nenorite nieko spausdinti? Skaitykite internete!

Knygiuko lankstymo schema

Brangūs vaikai,

viliamės, kad 18 trumpų iliustruotų istorijų, kurias vadiname knygiukais, padės jums patirti skaitymo džiaugsmą ir geriau pažinti jus supantį įvairų pasaulį, kuriame gyvena daug skirtingų žmonių. Tam, kad mes visi galėtume susikalbėti, labai svarbu pamatyti pasaulį kito žmogaus akimis, pabūti jo batuose. Jeigu perskaičius knygiukus jums kiltų klausimų, būtinai pasidalykite jais su jums svarbiais suaugusiais žmonėmis. Knygiukus kūrė 36 rašytojai/os ir iliustruotojai/os iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kuriuos vienija meilė kūrybai, vaikų literatūrai ir noras papasakoti jums dar negirdėtų istorijų.

Mieli suaugusieji,

Nobelio literatūros premijos laureatė Olga Tokarčiuk sako, kad „tik literatūra yra pajėgi leisti mums įsiskverbti į kitos būtybės gyvenimą, suprasti jų veikimo priežastis, dalintis jausmais, patirti jų likimą“. Šie žodžiai įkvėpė mus sukurti projektą, kurio rezultatas – 18 Baltijos šalių autorių knygiukų, tyrinėjančių įvairias žmogaus teisių, tarpusavio santykių ir savęs pažinimo temas. Kviečiame knygiukus skaityti drauge su 6–10 metų vaikais, o perskaičius – pasikalbėti apie pažintą istoriją, megzti gyvą ryšį, padėti vaikui reflektuoti savo ir kitų jausmus. Tai daryti padės projekte dalyvaujančios vaikų psichologės parengti klausimai, o vaikų literatūros specialistė surašė patarimus, kaip naudoti knygiukus ugdant vaikų kūrybingumą.

Mieli/os vaikų literatūros lauko
kūrėjai/os ir profesionalai/ės,

tai pirmas tokio masto kūrybinio bendradarbiavimo projektas tarp trijų Baltijos šalių kūrėjų – rašytojų ir iliustruotojų. Net 36 įvairių stilių, savito braižo ir charakterio menininkai/ės sukūrė originalias trumpas iliustruotas istorijas, skirtas šių dienų realybėje augančioms asmenybėms – būsimiems/oms pasaulio piliečiams/pilietėms. Istorijos aprėpia penkias žmogaus teisių temas – lygybę, kultūrinę įvairovę, negalią, lyčių vaidmenis, amžizmą ir žodžio laisvę – ir atliepia šiuo metu aktualias įtraukos (angl. inclusion) ir reprezentavimo vaikų literatūroje temas. Drauge šis rinkinys yra kūrėjų prisistatymas ir turtingas jų darbų pavyzdys. Tad kviečiame susipažinti su Baltijos šalių vaikų literatūros lauku, pasimėgauti puikiais darbais ir užmegzti ryšį su knygiukų autoriais/ėmis.

Knygiukus atsisiųsite čia.