Knygiukai

Knygiukus atsisiųsite čia.

Autorių biografijas ir siūlomus pokalbių su vaikais klausimus rasite čia.

Nenorite nieko spausdinti? Skaitykite internete!

Knygiuko lankstymo schema

Brangūs vaikai,

viliamės, kad 8 trumpos iliustruotos istorijos, kurias vadiname knygiukais, padės jums patirti skaitymo džiaugsmą ir geriau pažinti jus supantį įvairų pasaulį, kuriame gyvena daug skirtingų žmonių. Tam, kad mes visi galėtume susikalbėti, labai svarbu pamatyti pasaulį kito žmogaus akimis, pabūti jo batuose. Jeigu perskaičius knygiukus jums kiltų klausimų, būtinai pasidalykite jais su jums svarbiais suaugusiais žmonėmis. Knygiukus kūrė 10 rašytojų ir iliustruotojų iš Lietuvos, Estijos, Vokietijos ir Prancūzijos, kuriuos vienija meilė kūrybai, vaikų literatūrai ir noras papasakoti jums dar negirdėtų istorijų.

Mieli suaugusieji,

Nobelio literatūros premijos laureatė Olga Tokarčiuk sako, kad „tik literatūra yra pajėgi leisti mums įsiskverbti į kitos būtybės gyvenimą, suprasti jų veikimo priežastis, dalintis jausmais, patirti jų likimą“. Šie žodžiai įkvėpė mus sukurti projektą, kurio rezultatas – 8 Europos šalių autorių knygiukai, tyrinėjantys įvairias žmogaus teisių, tarpusavio santykių ir savęs pažinimo temas. Kviečiame knygiukus skaityti drauge su 6–10 metų vaikais, o perskaičius – pasikalbėti apie pažintą istoriją, megzti gyvą ryšį, padėti vaikui reflektuoti savo ir kitų jausmus. Tai daryti padės projekte dalyvaujančios vaikų psichologės parengti klausimai, o vaikų literatūros specialistė surašė patarimus, kaip naudoti knygiukus ugdant vaikų kūrybingumą.

Mieli/os vaikų literatūros lauko
kūrėjai/os ir profesionalai/ės,

2021 metais gimė pirmas Baltijos šalių autorių knygiukų bendrakūrystės projektas, kuris už atvirumo ir įvairovės skatinimą vaikų ir paauglių literatūroje apdovanotas Katalonijos Pen klubo prizu. 2023 metais minėtas projektas išaugo į naują sumanymą – „Mažos knygelės – svarbios istorijos“. Knygiukus kurti pakviestos/i autorės/iai iš Estijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos. Penkios/i rašytojos/ai ir iliustruotojos/ai iš minėtų šalių sukūrė aštuonias originalias trumpas iliustruotas istorijas, skirtas šių dienų realybėje augančioms asmenybėms – būsimiems/oms pasaulio piliečiams/pilietėms. Istorijos aprėpia penkias aktualias įtraukos (angl. inclusion) ir reprezentavimo temas – lygios galimybės, kultūrinė įvairovė, skirtingi kūnai, gyvenimas laisvėje. Drauge šis rinkinys yra kūrėjų prisistatymas ir turtingas jų darbų pavyzdys. Tad kviečiame susipažinti su Europos šalių vaikų literatūros lauku, pasimėgauti puikiais darbais ir užmegzti ryšį su knygiukų autoriais/ėmis. Siekdami kuo platesnės knygiukų sklaidos, juos išvertėme į ukrainiečių, estų, lietuvių, prancūzų ir vokiečių kalbas.

Knygiukus atsisiųsite čia.