Vaikų knygų sala

LITERATŪROS FESTIVALIS VAIKAMS IR JAUNIMUI

Tai unikalus kasmetis renginys vaikams, jaunimui ir visiems, neišaugantiems iš vaikų literatūros. Festivalio renginiai – tikras džiaugsmas akims ir sielai! Kasmet ieškome naujų knygų pristatymo formų – čia pamatysite specialiai festivaliui sukurtų pristatymų, spektaklių, koncertų, kino peržiūrų, pojūčių erdvių, dalyvausite kūrybinėse dirbtuvėse ir patirsite aibę kitokių literatūrinių pramogų. Klajodami po festivalio labirintus, galite patekti netgi į tokias erdves, jog manysite atsidūrę knygoje!

Kasmet festivalis turi pagrindinę temą, kurią atspindi dizainas, scenografiją ir dekoracijos. Visas veiklas vienijanti mintis – meilė vaikų literatūrai. Neįprastais būdais ir edukacijomis kviečiame vaikus pamėgti  skaityti. Juk niekada nežinai, į kokį pasaulį pateksi atsivertęs knygą!

Reikšminga festivalio dalis – vaikų ir jaunimo knygų mugė. Esame dėkingi leidėjams, kurie ypač padeda kurti šventinę nuotaiką! Naujų knygų pristatymai, galimybė gauti autoriaus ar iliustruotojo autografą, išsamūs patarimai, kokia knyga sudomintų konkretų vaiką, nestandartinis knygų įpakavimas ir, žinoma, patrauklios kainos ‒ visa tai jau spėjo įvertinti lankytojai. 

Festivalio išskirtinumas – vakaras knygų kūrėjams. Kasmet taikliai parinktos temos, pašnekovai – tikri savo sričių profesionalai, aktualios diskusijos apie tendencijas, galimybė pabendrauti su bendraminčiais kolegomis. Knygų kūrėjai sako, kad iš šio renginio išeina pasisėmę įkvėpimo ir naujų krypčių, o mes labai tuo džiaugiamės!

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis kasmet plečiasi, jau kelerius metus garbingai vadinamės tarptautiniu renginiu. Esame sulaukę svečių ir pranešėjų iš Islandijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Estijos ir Latvijos. Sustoti nesirengiame ‒ lankytojams ir toliau siūlysime kuo platesnių ir aktualesnių temų iš viso pasaulio ir galimybę susitikti su svečiais.

Festivalį globoja ir iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros tarybaGALERIJA