Rudens stovykla pradinukams „Miesto istorijos”

Dėl Covid-19 stovykla atšaukiama

Dienos stovykla vyks: Spalio 26 – 30 d.

Dienos stovyklos vieta: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39, Vilnius.

Dienos stovyklos dalyviai: 7-10 metų amžiaus mokiniai (1-4 kl.)

Grupės dydis: ne daugiau dvidešimties stovyklautojų.

Mokestis: stovyklos kaina vienam vaikui – 150 eurų. Leidžiantiems du ar daugiau vaikų iš tos pačios šeimos – 10 proc. nuolaida kiekvienam vaikui. Į kainą įskaičiuota programa ir maitinimas.

Svarbi informacija: šiuo metu dalyvaujame Vilniaus savivaldybės paskelbtame  konkurse dėl stovyklos finansavimo. Gavus finansavimą 5 dienų stovyklos kelialapis kainuos 90 EUR, daugiavaikėms arba jautresnių socialinių grupių šeimoms – 15 EUR. Registracijos anketos paskutiniame laukelyje prašome pažymėti ar dalyvautumėte stovykloje jei finansavimas nebus suteiktas ir reikėtų mokėti pilną stovyklos kelialapio kainą, parašant “Tik gavus Vilniaus savivaldybės finansavimą” arba “Bet kuriuo atveju (negavus Vilniaus savivaldybės finansavimo, mokėsiu pilną stovyklos kelialapio kainą).”

Maitinimas: pietūs netoliese esančioje kavinėje, užkandžiai užsiėmimų vietoje.

Registracija: stovyklautojas įtraukiamas į sąrašą užpildžius žemiau esančią registracijos anketą ir sumokėjus 30 eurų negrąžinamą avansą į VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ sąskaitą AB SEB banke Nr. LT477044060001338628 nurodant vaiko vardą ir pavardę.
Jei dėl karantino sąlygų stovykla negalėtų įvykti, mokestis bus sugrąžinamas arba perkeliamas į būsimas stovyklas. Kitu atveju mokestis negrąžinamas. Vaiko ligos atveju mokestis gali būti perkeltas į kitą būsimą stovyklą.

Papildomas prašymas: kiekvienas stovyklos dalyvis iki stovyklos pradžios turi pateikti šeimos gydytojo pateiktą sveikatos pažymą.

Daugiau informacijos suteiks stovyklos vadovė Sigita Pikturnaitė el. paštu sigita@vaikuzeme.lt arba telefonu 8 693 98586.

Literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kviečia 1-4 klasių mokinius į dienos rudens stovyklą “Miesto istorijos”!

Gyvenimas mieste yra  įdomus ir kupinas veiksmo! Tačiau kokias istorijas jis gali slėpti? Juk kadaise čia kilo pilys ir vaikščiojo kilmingi didikai, upės keitė vagas ir atsirado gatvės, kuriose šiandien galima sutikti ne tik įdomius miesto gyventojus, bet ir gyvūnus! O kaip karas pakeitė Vilnių ir kas nutiko seniesiems jo gyventojams žydams? 

Ar miestas gali įkvėpti rašytojus kurti poeziją ir rašyti knygas? O gal galima sukurti savo svajonių miestą ir nepaprastą jo istoriją?

Kviečiame jaunuosius smalsuolius įvairių edukacinių, kultūrinių, pažintinių ir aktyvių veiklų metu ieškoti atsakymų į visus šiuos klausimus, tapti tikrais tyrinėtojais ir sužinoti, kokias paslaptis, įdomybes ir istorijas gali slėpti miestas:

  • skaitysime lietuvių autorių poeziją apie miestus ir kursime savo svajonių miesto projektą,
  • su “Gatvės gyvos vaikams” leisimės į ekskursiją po Vilniaus senamiestį ir kūrybiškų užduočių ir žaidimų metu susipažinsime su žymiausiomis Lietuvos asmenybėmis,
  • eigulys Raimundas supažindins su miesto gyvūnais,
  • klausysime radijo spektaklio “Ežio namas” ir kursime savo miesto gyvūnus,
  • žaisime istorijų ir vaidmenų žaidimą ir kursime originalias miesto istorijas,
  • skaitysime “Knygiukus” ir gaminsime savo knygutes,
  • susipažinsime su M. Marcinkevičiaus knyga “Akmenėliai” ir nepaprasta Vilniaus žydų istorija, o knygos iliustratorė Inga Dagilė praves kūrybines dirbtuves,
  • stovykloje svečiuosis rašytojas Tomas Dirgėla ir ne tik pristatys savo naują knygą “Užkeiktoji pono Kuko knyga”, bet ir padės sukurti siaubo istorijas.

Šios stovyklos vadovės – jau net penkioms “Vaikų žemės” stovykloms vadovavusios ir su daugybe vaikų susidraugavusios Sigita Pikturnaitė ir Rosara Valia Gedgaudė.

Sigita Pikturnaitė – profesionali teatro ir kino aktorė, režisierė, teatro pedagogė, su vaikais dirbanti jau daugiau nei 10 metų. Sigita veda teatro užsiėmimus Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, “Vaikų žemėje” kuria ir veda skaitymo skatinimo edukacijas bei organizuoja menines ir kūrybines stovyklas vaikams.

Rosara Valia Gedgaudė – sąmoningumo mokytoja ir edukatorė, jau penkerius metus dirbanti su įvairaus amžiaus vaikais stovyklose ir kituose edukaciniuose projektuose. Šiuo metu Rosara vysto asmeninį „Mind Art“ projektą.

Stovyklos diena atrodo taip*:

8.30 – 10.00 val. Pasiruošimas naujai dienai, netradicinė mankšta.

10.00 –  13.00 val. Edukacinės veiklos, išvykos, stovyklos svečiai.

13.00 – 14.00 val. Pietūs kavinėje.

14.00 – 14.30 val. Žaidimai lauke.

14.30 – 16.00 val.  Edukacinės veiklos, išvykos, stovyklos svečiai.

16.00 – 17.00 val. Dienos aptarimas. 

*Kiekviena diena stovykloje vis kitokia – dienos planas priklauso nuo tos dienos temos.

GALERIJA