Dienos stovykla pradinukams „Miesto istorijos” – 2021

Dienos stovykla vyks: rugpjūčio 23 – 27 d.

Dienos stovyklos vieta: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39, Vilnius.

Dienos stovyklos dalyviai: 7-10 metų amžiaus vaikai (1-4 kl. moksleiviai)

Grupės dydis: ne daugiau dvidešimties stovyklautojų.

Mokestis: dienos stovyklos kaina vienam vaikui – 100 eurų. Leidžiantiems du ar daugiau vaikų iš tos pačios šeimos – 10 proc. nuolaida kiekvienam vaikui. Į kainą įskaičiuota programa ir maitinimas. Stovyklos įgyvendinimą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Maitinimas: pietūs netoliese esančioje kavinėje, užkandžiai užsiėmimų vietoje.

Registracija: stovyklautojas įtraukiamas į sąrašą užpildžius žemiau esančią registracijos anketą ir sumokėjus 30 eurų negrąžinamą avansą į VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ sąskaitą AB SEB banke Nr. LT477044060001338628 nurodant vaiko vardą ir pavardę.

*Jeigu stovykla dėl pandemijos sąlygų negalės būti įgyvendinta gyvai, ji vyks nuotoliniu būdu. Jeigu stovyklautojas negalės dalyvauti nuotolinėje stovykloje, avansas bus grąžintas.

Papildomas prašymas: kiekvienas stovyklos dalyvis iki stovyklos pradžios turi pateikti šeimos gydytojo paruoštą sveikatos pažymą.

Daugiau informacijos suteiks stovyklos vadovė Sigita Pikturnaitė el. paštu sigita@vaikuzeme.lt arba telefonu 8 693 98586.

Stovyklos aprašymas

Literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kviečia 1-4 klasių mokinius į dieninę vasaros stovyklą “Miesto istorijos”!

Gyvenimas mieste yra  įdomus ir kupinas veiksmo! Tačiau kokias istorijas jis gali slėpti? Juk kadaise čia kilo pilys ir vaikščiojo kilmingi didikai, upės keitė vagas ir atsirado gatvės, kuriose šiandien galima sutikti ne tik įdomius miesto gyventojus, bet ir gyvūnus! O kaip karas pakeitė Vilnių ir kas nutiko seniesiems jo gyventojams žydams? 

Ar miestas gali įkvėpti rašytojus kurti poeziją ir rašyti knygas? O gal galima sukurti savo svajonių miestą ir nepaprastą jo istoriją?

Kviečiame jaunuosius smalsuolius įvairių edukacinių, kultūrinių, pažintinių ir aktyvių veiklų metu ieškoti atsakymų į visus šiuos klausimus, tapti tikrais tyrinėtojais ir sužinoti kokias paslaptis, įdomybes ir istorijas gali slėpti miestas:

  • skaitysime lietuvių autorių poeziją apie miestus ir kursime savo svajonių miesto projektus,
  • su “Gatvės gyvos vaikams” leisimės į ekskursiją po Vilniaus senamiestį ir kūrybiškų užduočių ir žaidimų metu susipažinsime su žymiausiomis Lietuvos asmenybėmis,
  • eigulys Raimundas supažindins su miesto gyvūnais,
  • žaisime istorijų ir vaidmenų žaidimą ir kursime originalias miesto istorijas,
  • susipažinsime su M. Marcinkevičiaus knyga “Akmenėliai” ir nepaprasta Vilniaus žydų istorija, o knygos iliustratorė Inga Dagilė praves kūrybines dirbtuves,
  • stovykloje svečiuosis rašytojas Tomas Dirgėla ir ne tik pristatys savo naują knygą “Užkeiktoji pono Kuko knyga”, bet ir padės sukurti siaubo istorijas.

Stovyklos diena atrodo taip*:

8.30 – 10.00 val. Pasiruošimas naujai dienai, netradicinė mankšta.

10.00 – 11.00 val. Skaitomas su dienos tema susijęs kūrinys.

11.00 – 13.00 val. Edukacinės veiklos, išvykos, stovyklos svečiai.

13.00 – 14.00 val. Pietūs kavinėje.

14.00 – 14.30 val. Žaidimai lauke.

14.30 – 16.00 val.  Edukacinės veiklos, išvykos, stovyklos svečiai.

16.00 – 17.00 val. Dienos aptarimas.

*Kiekviena diena vasaros stovykloje vis kitokia – dienos planas priklauso nuo tos dienos temos.

Stovyklą remia Vilniaus miesto savivaldybė

GALERIJA