Aktorės ir leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovės Daivos Rudytės pamokos 2-4 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 2–6 klasių mokiniams (amžius nurodytas kiekvienos pamokos aprašyme).

Nepaprasta pamoka apie plastiką pagal knygą „Plastikiniai chuliganai” (aut. A.Vanaga)
Rekomenduojama 3-6 klasių mokiniams.

Prieš 100 metų išrastas plastikas tapo daugiausiai naudojama ir labiausiai planetą teršianti medžiaga. Kaip nutiko, kad pasaulis nebegali susidoroti su plastiko atliekomis, o mikroplastiko randama ne tik dirvožemyje ir vandenynuose, bet ir mūsų kraujyje? Ar dar galime išgelbėti planetą ir save?
Pamokos metu kartu su aktore D. Rudyte skaitysime knygą „Plastikiniai chuliganai“, kurios pagrindiniai veikėjai Klavas ir Intaras surado sprendimą, kaip išsigelbėti nuo plastiko. Aptarsime jų pasiūlytą sprendimą, sužinosite, kas yra mikroplastikas. Išmoksite rūšiuoti atliekas. O pamoką baigsime smagiu protmūšiu.

Nepaprasta istorijos pamoka pagal „Metų knygos rinkimų 2021“ nominantę vaikų knygų kategorijoje – knygą „Akmenėlis“
Rekomenduojama 3-4 klasių mokiniams.

Prano Mašioto premija už geriausią 2020 m. grožinę lietuvių rašytojo knygą vaikams bei paaugliams bei daugybę kitų apdovanojimų gavusi knyga „Akmenėlis“ pasakoja apie berniuką ir mergaitę, gyvenusius antrojo pasaulinio karo metais įkurtame žydų gete. Tai knyga apie tikrą draugystę, baimę ir viltį.
Pamokos metu vaikai išgirs knygos „Akmenėlis“ istoriją, bus supažindinti su unikalia žydų bendruomene ir jos istorija. Kada Lietuvos teritorijoje įsikūrė žydai, kuo jie užsiėmė, kas nutiko Antrojo pasaulinio karo metu, koks gyvenimas vyko gete? D. Rudytė papasakos apie kultūros objektus, papročius, išskirtinę maisto kultūrą.

Istorijos detektyvai su knyga „Lietuvos mūšiai ir kariai“ (aut. Ž. Mikailienė)
Rekomenduojama 4-6 klasių mokiniams.

Pamokos metu sužinosite, kur dabar galima pamatyti Chotino mūšio karo grobį, kas tokie buvo sparnuotieji husarai ir kaip baigėsi didžiausias partizanų mūšis Kalniškės miške.
Ssipažinsite su istorijos liudininkų pasakojimais, skirtinguose amžiuose naudotos ginkluotės pavyzdžiais  ir žymiausias Lietuvos karvedžiais.
Pamokos pabaigoje laukia smagus protmūšis.
Edukacija pritaikyta berniukams, bet labai mėgstama ir mergaičių.

Įdomioji istorija su knyga „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ (Ž. Mikailienė, N. Kostinienė, L. Itagaki)
Siūlomos dvi temos: Lietuvos valdovai ir jų augintiniai/ Žaidimai viduramžių dvare.
Rekomenduojama 2-5 klasių mokiniams.

Lietuvos valdovai ir jų augintiniai
Manote, kad mažyčiai, puošti megztais rūbeliais ir kaspinėliais šunyčiai yra šių laikų pramoga? Klystate. Viduramžiais moterys ir vaikai taip pat augino mažųjų veislių šunyčius, o valdovai mėgavosi medžioklinių šunų palyda. O kur dar žvėrių pjudynės, lokiai ir bangūs žirgai? Valdovų rūmuose klegėjo ne tik žmonių, bet ir gyvūnų balsai.
Pamokos metu sužinosite tai, ko istorijos vadovėliuose tikrai nerasite: kuris valdovas augino lokį Uršį, kas dovanų gavo dvi baltas gulbes ir kuris valdovas turėjo didžiulį žvėrinčių.

Žaidimai viduramžių dvare
Kasinėjant Valdovų rūmus buvo rastas medinis, stambiais kvadratais išbraižyta dangtis. Pasirodo, tai viduramžiais populiaraus žaidimo – kvirkato lenta. Kas tai per žaidimas, ir kas jį galėjo žaisti?
Kokius dar žaidimus žaidė vaikai ir suaugę viduramžiais bei renesanso laikotarpiu?
Pamokos metu sužinosite, koks buvo kunigaikščio Vytauto mėgstamiausias žaidimas, kokį žaidimą puikiai išmanė Barbora Radvilaitė. Pasigaminsite ir patys išmoksite žaisti kvirkatą.

Apie baltų mitologiją (ši pamoka vyksta tik kontaktiniu būdu)
Kodėl senovės lietuviai garbino medžius ir kokie dievai juose gyveno? Kokie medžiai ir kodėl buvo sodinami šalia sodybų? Sužinosite, koks mėgstamiausias deivės Laimos medis ir kur gyvena Puškaitis su Barstuku, kokio medžio šakelių bijo raganos ir velniai.
Kūrybinėje pamokos dalyje vaikai karpys ir klijuos savo sodybą, ją apsodins – apsaugos stebuklingais medžiais. Sodybas papuošime ir baltiškais simboliais, kurie neša laimę ir apsaugo nuo blogo.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Justinas, tel. +370 616 26966, labas@vaikuzeme.lt

Užsiėmimai vyksta Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius, nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje (renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių) arba Jūsų mokykloje (renginio kaina – 7 eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – nuo 50 mokinių, deriname individualiai).

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

    Registracija    • TaipNe