Aktorės Sigitos Pikturnaitės ir iliustruotojos Ievos Juknytės pamokos 1-5 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 1–5 klasių mokiniams. (amžius nurodytas kiekvienos pamokos aprašyme)

  1. Kūrybiniai skaitymai apie nepaprastas daiktų istorijas iš K. Kasparavičiaus kūrinių
    Rekomenduojama 1-2 klasių mokiniams.

Mus supa begalė daiktų – kėdė, lova, kilimas, šaukštas, skalbyklė, suolas… Ir jų tiek daug! Mums jie – tiesiog paprasti kasdieniai daiktai mūsų aplinkoje. O kas, jeigu jie galėtų prabilti? Kokių istorijų papasakotų? Gal lova pasakytų, kaip jai gera, kai joje miegame? O skalbyklė imtų dejuoti, kiek galima grūsti į ją nešvarius skalbinius? Arba durų kilimėlis subartų, kad nuolat triname į jį kojas?
Aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomos Kęstučio Kasparavičiaus trumpos istorijos apie daiktus atskleis nepaprastą jų pasaulį. Dailininkė sukūrė netikėtas atgijusių daiktų iliustracijas ir pasiūlys kūrybinę užduotį, kuri bet kuriam pasirinktam daiktui padės suteikti žmogiškų savybių ir net sukurti apie jį savo istoriją bei įamžinti ją savo pačių pagamintame mini teatre!
Pasitelkiant Kęstučio Kasparavičiaus iliustracijas vaikai supažindinami su dailininko asmenybe ir jo kūryba, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomas ir dailininkės Ievos Juknytės gyvai iliustruojamas K.Kasparavičiaus istorijas apie daiktus, interaktyvaus žaidimo metu spėlioja apie pasislėpusius daiktus. Po skaitymo vaikai gauna instrukciją kaip patys gali sukurti mini teatriuką ir istoriją apie pasirinktą daiktą.
Kęstučio Kasparavičiaus kūriniai yra įtraukti į 1‒2 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

2. Kūrybiniai skaitymai pagal Milošo Macoureko pasaką „Sala šešiems tūkstančiams žadintuvų”
Rekomenduojama 1-2 klasių mokiniams.

Ar kada nors pagalvojote, kaip jaučiasi žadintuvas, kuris apie nieką kita nesvajoja, tik laiku ir tiksliai skambėti ir pranešti savo šeimininkui apie naują dieną? Sakysite – puiku, juk daro tai, kas jam labiausiai patinka! Tačiau iš tiesų juk daugelis žmonių rytais mėgsta pamiegoti ilgiau. O tai reiškia, kad jie visi labai nemėgsta žadintuvo garso, o tuo pačiu – ir paties žadintuvo!
Čekų autoriaus Milošo Macoureko pasaka „Sala šešiems tūkstančiams žadintuvų“, kurią skaito profesionali aktorė Sigita Pikturnaitė, o skaitymus gyvai iliustruoja dailininkė Ieva Juknytė, kviečia susipažinti su nemėgstamų, bet labai drąsių žadintuvų istorija ir ką jie padarė, kad įgyvendintų savo svajonę – skambėti laisvai ir kada nori.
Skaitymai labai naudingi tiems, kas nori labiau pažinti laiką, laikrodžius ir pagrindines su šia tema susijusias sąvokas. Ir tai dar ne viskas – per renginį ne tik sužinosite kokių būna laikrodžių, įsikūnysite į juos, bet ir patys pasigaminsite sau po žadintuvą!
Nuotolinių skaitymų metu paveikslėlių žaidimo dėka vaikai supažindinami su laiko matavimo istorija ir skirtingais laiko matavimo prietaisais, interaktyvaus piešimo metu su dailininke Ieva Juknyte susipažįsta su laikrodžio ciferblatu, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Ievos gyvai iliustruojamą M.Macoureko istoriją apie žadintuvus. Po skaitymų vaikai gauna instrukciją kaip pasigaminti erdvinį laikrodį iš popieriaus.

3. Kūrybiniai skaitymai „Lietuvių poetų eilėraščiai apie metų laikus. Metų laikai – gamtos linksmybės“
Rekomenduojama 1-2 klasių mokiniams.

Besikeičiantys metų laikai yra neatsiejama gamtos ir mūsų visų gyvenimo ritmo dalis. Visada nekantriai laukiame pavasario – atėjęs po ilgos žiemos, jis džiugina atgyjančia gamta ir nekantriu vasaros laukimu. O ši mums atneša saulę, šilumą ir atostogas! Ruduo dovanoja derlių ir po vasaros linksmybių vėl kviečia susitelkti į darbus. O žiema? Žiemą būna Kalėdos ir, jeigu pasiseka, sniego!
O kaip metų laikus mato lietuvių autoriai Vytė Nemunėlis, Ramutė Skučaitė ir Juozas Erlickas, išgirsite ir pamatysite savo akimis, nes eilėraščiai naujai ir netikėtai atgis skaitomi aktorės Sigitos Pikturnaitės ir gyvai iliustruojami dailininkės Ievos Juknytės.
Per kūrybinius skaitymus sužinosite, kokias menines priemones ir simbolius poetai pasitelkia eiliuodami apie metų laikus, o dirbtuvėse pasigaminsite originalų metų laikų kalendorių.
Nuotolinių skaitymų metu vaikai drauge su dailininke Ieva Juknyte interaktyviai piešia metų laikų portretus, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomus ir dailininkės Ievos gyvai iliustruojamus lietuvių autorių eilėraščius apie metų laikus ir žaidžia judesio žaidimą. Po skaitymų vaikai gauna instrukciją kaip pasigaminti originalų metų laikų kalendorių.
Lietuvių autorių eilėraščiai yra įtraukti į 1‒2 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai.

4. Kūrybiniai skaitymai pagal H. K. Anderseno pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“
Rekomenduojama 3-5 klasių mokiniams.

Į daugiau nei šimtą pasaulio kalbų išversta ir savo aktualumo neprarandanti istorija “Nauji karaliaus drabužiai” – tai danų autoriaus Hanso Kristiano Anderseno pasaka apie karaliaus drabužius, neva nematomus tiems, kurie yra kvaili ir nekompetentingi, o iš tiesų visai neegzistuojančius.
Profesionalios aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitoma ir dailininkės gyvai iliustruojama pasaka kūrybinių skaitymų metu atgis naujai ir prabils apie mūsų visuomenės aklumą, prisitaikymą ir susitaikymą su esama situacija, norą būti kitokiais, nei iš tiesų esame ir apie drąsą būti savimi, apie pasirinkimą – “sakyti ar meluoti?”.
Skaitymų metu dailininkės paruošto interaktyvaus žemėlapio dėka spėliojimų žaidimo principu mokiniai per aktyviai įtraukiančią veiklą supažindinami su įdomiais ir netikėtais faktais apie H.K.Anderseno gyvenimą ir kūrybą ir išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Ievos Juknytės komiksų piešimo stiliumi gyvai iliustruojamą rašytojo pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“. Po skaitymų vaikai gauna instrukciją, kaip pasigaminti optinį žaislą taumatropą.

5. Kūrybiniai skaitymai „Lietuvių autorių poezija apie miestus“
Rekomenduojama 3-5 klasių mokiniams.

Kiekvienas pasaulio miestas yra savaip ypatingas, turi savo istoriją: vieni iš jų gali didžiuotis didinga architektūra, kiti – įdomiais gyventojais, treti – aktyviu kultūriniu gyvenimu, dar kiti – žymiais istoriniais objektais. Būtų galima vardinti be galo! Miestai yra visai kaip žmonės ir gyvenimas juose tiesiog virte verda!
Tikriausiai tas aktyvus ir nuolat verdantis miesto ritmas įkvėpė žymius lietuvių autorius Violetą Palčinskaitę, Juozą Erlicką ir Sigitą Gedą kurti eilėraščius apie miestą ir nutikimus jame.
Čia ne tik išgirsite profesionalios aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomus šių rašytojų kūrinius, kuriuos gyvai iliustruos dailininkė Ieva Juknytė, sužinosite daug įdomių faktų ir istorijų apie miestus, bet ir sukursite savo svajonių miestą!
Nuotolinių skaitymų metu pasitelkiant vaizdinį žaidimą mokiniai yra supažindinami su įdomiais faktais apie pasaulio miestus, drauge su dailininke Ieva Juknyte interaktyviai piešia miestų portretus pagal jiems priskiriamus epitetus ir išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomus ir dailininkės Ievos gyvai iliustruojamus lietuvių autorių eilėraščius apie miestus. Po skaitymo vaikai gauna paruoštą instrukciją savarankiškai sukurti savo svajonių miesto projektą.
Lietuvių poetų eilėraščių skaitymas yra įtrauktas į 3 ‒ 5 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

6. Kūrybiniai skaitymai apie V. Žilinskaitės kūrinį „Robotas ir peteliškė“
Rekomenduojama 3-5 klasių mokiniams.

Dar 1978 metais Vytautės Žilinskaitės sukurtas apsakymas „Robotas ir peteliškė“ šiandien skamba kaip niekad aktualiai – juk dirbtinis intelektas, žmogų keičiantys robotai ir visuotinė mašinizacija tampa kasdienybe. Ir mums tokiame pasaulyje reikia mokytis gyventi, nes galbūt ateityje mūsų draugai bus ne tik žmonės, bet ir robotai.
Su profesionalia aktore Sigita Pikturnaite perskaitę kūrinį, su vaikais kalbėsime apie tai, ko neturi robotai (ar bent jau mums atrodo, kad neturi), – jausmus. Kokių būna jausmų? Kokiose situacijose ir kodėl patiriame vienokius ar kitokius jausmus? O ar įmanoma išmokti jausti? Ar lengva jausmus reikšti? Kodėl žmogų, kuris nerodo jausmų, kartais vadina robotu? Į visus šiuos klausimus atsakymų ieškosime per aktyvius praktinius pratimus ir žaidimus.
Nuotolinių skaitymų metu mokiniai supažindinami su mokslinės fantastikos literatūros žanru, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Ievos Juknytės gyvai iliustruojamą kūrinį. Toks kūrybinis skaitymas klausytojams suteikia galimybę kūrinį pažinti giliau, atkreipti dėmesį į tam tikras jo dalis, kurias išryškina gyvos iliustracijos.
Vytautės Žilinskaitės kūrinys „Robotas ir peteliškė“ yra įtrauktas į 3 ‒ 5 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

7. Kūrybiniai skaitymai „Lietuvių liaudies pasakos. Paprastos pasakos – nepaprastos istorijos“
Rekomenduojama 3-5 klasių mokiniams.

Tikriausiai nesutiksime žmogaus, kuriam nepatiktų klausytis įdomių istorijų. O būtent jos, tikros ir išgalvotos, yra visų pasakų pagrindas, todėl pasaulyje jų yra labai daug ir pačių įvairiausių!
O ar žinote kuo skiriasi melų pasaka nuo stebuklinės pasakos? O kokiu tikslu būdavo sekamos pasakos be galo? O kuo ypatingos buitinės pasakos?
Čia ne tik išgirsite profesionalios aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą lietuvių liaudies pasaką „Šalnos dovanos“, kurią gyvai iliustruos dailininkė Ieva Juknytė, bet ir susipažinsite su pasakų žanrais bei istorijos kūrimo principais. Įgytas žinias galėsite įtvirtinti kurdami savo istorijas-pasakas ir piešdami jų komiksus!
Nuotolinių skaitymu metu, žaisdami interaktyvų vaizdų spėliojimo žaidimą, vaikai supažindinami su populiariausiomis pasakų rūšimis, išgirsta aktorės Sigitos Pikturnaitės skaitomą ir dailininkės Ievos Juknytės gyvai iliustruojamą lietuvių liaudies pasaką „Šalnos dovanos“, žaidžia pojūčių žaidimą. Po skaitymo vaikai gauna paruoštas knygutes su komikso maketu ir gali jį užpildyti nupiešdami savo komiksą remiantis lietuvių liaudies pasakomis ir sukurti istoriją paveikslėlių formatu.
Pasakų ir tautosakos skaitymas yra įtrauktas į 3 ‒ 5 klasių bendrojo ugdymo programą – mūsų skaitymai gali būti puiki alternatyva tradicinei literatūros pamokai!

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Užsiėmimai vyksta Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius, nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje (renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių) arba Jūsų mokykloje (renginio kaina – 7 eur vaikui. Minimalų dalyvių skaičių deriname individualiai, nuo 50 mokinių).

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Justinas, tel. +370 616 26966, labas@vaikuzeme.lt

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

    Registracija















    • TaipNe

    GALERIJA