Gidės, edukatorės ir knygos autorės Rūtos Norkūnės pamokos 1-12 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Profesionali gidė, pašaukimo edukatorė ir neakademiška filologė Rūta Norkūnė yra viena iš projekto „Idėjų karalystė“ įkūrėjų. Autorė kviečia į nepaprastas pamokas apie Vilnių keliomis temomis:

Nepaprasta pamoka miestinėtojams pagal knygą „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja. Miesto gidas“
Rekomenduojama 1-5 klasių mokiniams.

Svarstysime, be ko Vilnius nebūtų Vilnius? Kokius sostinės istorijos faktus apie žmones ir vietas pasakoja legendos? Kokios tautos ir svarbūs žmonės čia anksčiau gyveno? Atsakymų į šiuos klausimus ieškosime žaisdami, daikteliaudami ir piešdami.
Edukacijos turinys vilniečiams ir kitų miestų gyventojams skiriasi – todėl drąsiai kviečiame registruotis ir domėtis Vilniumi visus moksleivius!

Nepaprasta pamoka apie gyvūnus Vilniuje pagal knygą „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja. Miesto gidas“
Rekomenduojama 1-5 klasių mokiniams.

Vilnių pažinsime per gyvūnų skulptūras: žaisim, spėliosim, stebėsim ir klausysim kokias gi paslaptis jie saugo!
Vilniuje gyvena daugybė laike sustingusių gyvūnų ir fantastinių būtybių: vienas pažįstame ir matome dažnai, kitos pasislėpusios ir laukia, kol bus surastos. Kaip ir kodėl mieste atsirado liūtas, grifonas, žaltys, katinas, minotauras, šunų šeimyna, meška, drakonas, drambliai ir baziliskas? Galbūt tai legendų herojai, slepiantys negirdėtas miesto istorijas? Kokie personažai atkeliavę iš mitologinių pasakojimų gyvena Vilniuje? Ar galima rasti Vilniuje gyvūnų iš Hario Poterio pasaulio?
Edukacijos turinys vilniečiams ir kitų miestų gyventojams skiriasi – todėl drąsiai kviečiame registruotis ir domėtis Vilniumi visus moksleivius!

Nepaprasta pamoka Vilnius-UNESCO literatūros miestas
Rekomenduojama 6-12 klasių mokiniams.

Kas ir už ką Vilniui suteikė šį statusą? Kokie žymūs rašytojai rašė apie Vilnių? Kurie jame gyveno, o kurie tik svečiavosi? Ką skaitė didieji kunigaikščiai? Kas pirmieji aprašė Vilnių? Kada, kas ir kur Vilniuje slėpė lietuviškas knygas? O žydiškas? Kas buvo jų gelbėtojai?

Per šimtmečius įdomių istorijų apie literatūrą, knygas ir jų žmones Vilniuje prisikaupė daugybė, tad teks nuspręsti ir „atrakinti“ tik tas, kurios klasės nuomone – verčiausios! Žaisdami komandinius žaidimus, spręsdami netikėtas užduotis ir sekdami užuominomis mokiniai susikurs savo klasės literatūrinį maršrutą po Vilnių.

Renginio kaina – 4 Eur mokiniui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais ir ketvirtadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

RegistracijaGALERIJA