Gidės, knygų autorės Rūtos Norkūnės pamokos apie Vilnių 1-12 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Gidė, edukatorė, iniciatyvos „Idėjų karalystė“ įkūrėja, pažintinių knygų vaikams autorė Rūta Norkūnė kviečia į nepaprastas pamokas apie Vilnių keliomis temomis:

Nepaprasta pamoka skirta Vilniaus 700-ajam gimtadieniui „Su gimtadieniu, Vilniau!“
Pagal knygą „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja. Miesto gidas
Rekomenduojama 1-5 klasių mokiniams.

Pamoka skirta Vilniaus 700-ąjam gimtadieniui švęsti. Susitikimo metu miestinėsime po skirtingus miesto istorijos šimtmečius. Išpakuosime krūvą dovanų ir radę užuominas, tyrinėsime, ką Vilniaus miestas mums padovanojo per 7 šimtmečius? Kokie svarbūs žmonės čia gyveno? Kokie svarbūs įvykiai lėmė miesto, o gal Lietuvos pokyčius? Be kokių vietų ar pastatų Vilnius nebūtų Vilnius? Gimtadienio šventės pabaigoje pakuosime bendrą dovaną miestui su idėjomis, ką galima padovanoti miestui gimtadienio proga? Ką norėtume padovanoti Vilniui užaugę?

Nepaprasta pamoka miestinėtojams pagal knygą „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja. Miesto gidas“
Rekomenduojama 1-5 klasių mokiniams.

Susipažinsime su knygos personažais ir išsiaiškinsime, ką reiškia „miestinėti“.
Svarstysime, be ko Vilnius nebūtų Vilnius? Kas yra sostinės simboliai? Kokius sostinės istorijos faktus apie žmones ir vietas pasakoja legendos? Atsakymų ieškosime žaisdami ir daikteliaudami.
Edukacijos turinys vilniečiams ir kitų miestų gyventojams skiriasi – todėl drąsiai kviečiame registruotis ir domėtis Vilniumi visus moksleivius!

Nepaprasta pamoka apie gyvūnus Vilniuje pagal knygą „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja. Miesto gidas“
Rekomenduojama 1-5 klasių mokiniams.

Vilnių pažinsime per gyvūnų ir fantastinių būtybių skulptūras: žaisim, spėliosim, stebėsim ir klausysim kokias gi paslaptis jie saugo! Kaip ir kodėl mieste atsirado liūtas, grifonas, žaltys, katinas, minotauras, šunų šeimyna, meška, drakonas, drambliai ir baziliskas? Galbūt tai legendų ar mitologinių pasakojimų herojai, slepiantys negirdėtas miesto istorijas? Ar galima rasti Vilniuje būtybių iš Hario Poterio pasaulio?
Edukacijos turinys vilniečiams ir kitų miestų gyventojams skiriasi – todėl drąsiai kviečiame registruotis ir domėtis Vilniumi visus moksleivius!

Nepaprasta pamoka Vilnius-UNESCO literatūros miestas
Rekomenduojama 6-12 klasių mokiniams.

Kas ir už ką Vilniui suteikė šį statusą? Kokie žymūs rašytojai rašė apie Vilnių? Kurie jame gyveno, o kurie tik svečiavosi? Ką skaitė didieji kunigaikščiai? Kas pirmieji aprašė Vilnių? Kada, kas ir kur Vilniuje slėpė lietuviškas knygas? O žydiškas? Kas buvo jų gelbėtojai?
Per šimtmečius įdomių istorijų apie literatūrą, knygas ir jų žmones Vilniuje prisikaupė daugybė, tad teks nuspręsti ir „atrakinti“ tik tas, kurios klasės nuomone – verčiausios! Žaisdami komandinius žaidimus, spręsdami netikėtas užduotis ir sekdami užuominomis mokiniai susikurs savo klasės literatūrinį maršrutą po Vilnių.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Justinas, tel. +370 616 26966, labas@vaikuzeme.lt

Užsiėmimai vyksta Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius, nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje (renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių) arba Jūsų mokykloje (renginio kaina – 7 eur vaikui. Minimalų dalyvių skaičių deriname individualiai, nuo 50 mokinių).

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

    Registracija    • TaipNe

    GALERIJA