Iliustruotojos Linos Itagaki pamokos 1-12 klasių mokiniams
Registracija į renginius – puslapio apačioje.
Užsiėmimai rekomenduojami 1–12 klasių mokiniams.
Grafikė, gyvenusi Japonijoje ir dirbusi video žaidimų kūrimo bendrovėje yra iliustravusi ne vieną apdovanojimus ir skaitytojų simpatijas pelniusią knygą (J. Vilė „Sibiro haiku“, Ž. Mikailienė, N. Kostinienė „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“, R. Grybaitė „Grybo auksas“, A.Baranauskaitė „Nukas“). Dailininkė kviečia į nepaprastą pamoką apie grafinių novelių (kitaip – komiksų) kūrimo ypatumus.
Nepaprastų pamokų temos:
Pamoka apie „Metų knygos rinkimų 2021“ nominantę vaikų knygų kategorijoje – knygą „Nukas“
Rekomenduojama 1-2 klasių mokiniams.
Nukas yra nepaprastas berniukas. Juk visiems būna, kad kartais mes negirdime, ko nenorime girdėti, ar nematome, ko nenorime matyti. O Nukas iš tikrųjų kartais nieko nemato, o kartais nieko negirdi. Net tėvai netikėjo, manė apsimetinėja. O pasirodė, kad taip yra iš tiesų! Dar įdomu tai, kad kai Nukas nemato, jis labai gerai girdi. O kai nieko negirdi – labai gerai mato. Jau susimaišėte? Žinokite, iliustruotoja Lina piešdama knyga irgi nuolat maišėsi. Ir dabar, atsivertusi kurį nors puslapį, turi gerai pagalvoti ar čia apie girdėjimą, ar apie negirdėjimą, o gal apie matymą, o gal nematymą? Skaitydami čia knygą pabandysim įsijausti į Nuko situaciją, protmūšio metu pasitikrinsime kaip mums pavyko, o taip pat galėsim užsimerkę pasinerti į garsų pasaulį ir pabandyti išgirsti tai, ko nematome.
Pamoka apie „Metų knygos rinkimų 2021“ nominantę paauglių knygų kategorijoje – knygą „Grybo auksas“
Rekomenduojama 3-12 klasių mokiniams.
Iliustruotoja Lina papasakos ir parodys, kokias knygas yra piešusi bei detaliai pristatys, kaip atrodė komiksų knygos „Grybo auksas“ kūrimo procesas. Kaip tekstas tampa piešiniu, kiek pasiruošimo reikia istorinei knygai nupiešti ir kaip atrodo knygos spaudos mašina – nuo pačios pradžios, kai yra tik knygos idėja, iki pabaigos – atspausdintos knygos.
3-4 klasių mokiniai pristatymo pabaigoje išgirs, kaip vyksta PASISKULPTŪRINIMO dirbtuvės, kurias mokytojai galės savarankiškai pritaikyti klasėje, po susitikimo.
Apie sudėtingų temų vaizdavimą komiksuose
Rekomenduojama 5-8 klasių mokiniams.
Autorė pristatys, kokius komiksus yra sukūrusi remdamasi tikromis istorijomis, parodys kaip tai daroma ir kiek medžiagos reikia išanalizuoti prieš pradedant kūrybinį darbą. Papasakos, kad komikso arba grafinės novelės žanras kartais klaidingai suvokiamas tik kaip populiariosios literatūros išraiška. Pasirodo, vaizdais galima kalbėti apie karą, diktatūras, mirtį, net politiškai nepatogiomis temomis.
Apie drąsą ieškant gyvenimo kelio ir savo karjerą
Rekomenduojama 9-12 klasių mokiniams.
Dailininkė susitikime papasakos apie savo karjerą. Kaip norėjo būti indėnė, bet išvyko į Japoniją. Baigė ekonomiką, bet užsinorėjo piešti. Ir dar daug kitų gyvenimo posūkių. „Jaunam žmogui noriu perduoti žinią, kad nieko baisaus, jei dar nežinai, ką norėsi daryti ateityje. Tai visiškai nesvarbu –visada gali pradėti iš naujo. Dvidešimties gali tapti verslininku, trisdešimties – studentu, o keturiasdešimties pradėti kurti knygas.“ – sako Lina. Edukacijoje autorė daug dėmesio skiria komiksų kūrimo pristatymui.
Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.
Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Justinas, tel. +370 616 26966, labas@vaikuzeme.lt
Užsiėmimai vyksta Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius, nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje (renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių) arba Jūsų mokykloje (renginio kaina – 7 eur vaikui. Minimalų dalyvių skaičių deriname individualiai, nuo 50 mokinių).
Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.