Kalbininkės, knygos herojės Loretos Vaicekauskienės pamokos 6-12 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 6–8 ir 9-12 klasių mokiniams (turinys derinamas pagal amžių).

Loreta Vaicekauskienė – mokslininkė, tyrinėjanti kalbą. Ji dirba Lietuvių kalbos institute ir Vilniaus universitete, Skandinavistikos centre. O svarbiausia – Loreta pati yra knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms” herojė!

Nepaprastų pamokų temos:

Ar su kalba galima žaisti? Tikrai taip!
Mokykloje vaikai mokomi rašyti ir kalbėti gana vienodai. Bet kasdieniame gyvenime žmonės vartoja pačių įvairiausių kalbos formų. Kam jos reikalingos? Kodėl kartais tyčia laužomos rašybos taisyklės arba maišomos skirtingos kalbos? Per paskaitą sužinosite, kad kalba leidžia ne tik keistis informacija, bet ir žaisti, kurti jaunatviško, linksmo, išmanaus kalbėtojo tapatybę. Panagrinėsime įvairiausių kūrybingos kalbos pavyzdžių ir pamatysime, kad su kalba mėgsta žaisti visi – ir jauni, ir vyresni, ir feisbuke, ir mokykliniame sąsiuvinyje, ir šiandien, ir senovės laikais, kai žmonės kažkaip gyveno be interneto. Srsl?

Ką atranda mokslininkai tyrinėdami jaunimo kalbą
Apie jaunimo kalbą jūs žinote daug iš savo kasdienių patirčių. Bet ar žinote, kad vaikų ir paauglių kalba labai įdomi mokslininkams? Per šią paskaitą siūlome užsidėti mokslininko akinius ir kartu pasvarstyti, ar visi jauni žmonės kalba vienodai, kam jaunimo kalba išvis reikalinga, kokiais būdais galima susirinkti jos pavyzdžių tyrimui ir ką jaunimas galvoja, kai jaunatviškai pradeda kalbėti suaugusieji.
Mokslininkai jaunus žmones laiko ypatingais ir sumaniais kalbos kūrėjais, tad žiūrėti pro mokslinius akinius jums tikrai nebus nuobodu. Ir ššš…, per paskaitą pamatysim jaunimo keiksmažodžių dešimtuką!

Renginio kaina – 4 Eur mokiniui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Justinas, tel. +370 616 26966, labas@vaikuzeme.lt

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais ir ketvirtadieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

    Registracija    • TaipNe