Rašytojo Justino Žilinsko pamokos 5-12 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 5–12 klasių mokiniams
(amžius nurodytas kiekvienos pamokos aprašyme).

Nepaprasta pamoka pagal nuotykinį iliustruotą romaną „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“ (piešė Ūla Šveikauskaitė)

Čikaga, Torontas, Buenos Airės, Sarmientas, Rio de Žaneiras, Santjagas, Montevidėjus, Sidnėjus… Girdėjote šių miestų pavadinimus? Kai kuriuos – tikrai, o kitų – galbūt ir ne. Bet būtent ten vedė kai kurių iš jūsų proprosenelių, prosenelių, senelių keliai. Dauguma iš jų traukdavo ieškoti geresnio gyvenimo, kiti – bėgdavo nuo persekiojimo, vieni svajojo praturtėję grįžti namo, kiti – susikurti naują gyvenimą ten. Dabar šiuos miestus gali pasiekti, blogiausiu atveju, per porą parų. Tuomet šios kelionės buvo ilgos, sunkios, driekėsi per vandenynus, su aibe nepritekliaus, vargo ir nuotykių – savaitėmis, mėnesiais, jose dingdavo paskutinės santaupos, ir dar net nebūdavo garantijos, kad pačią paskutinę akimirką nesulauksi griežto imigracijos darbuotojo žvilgsnio, kuris paskelbs: „neįleistas!”.
Knyga remiasi daugybe realių istorinių faktų, kuriais rašytojas pasidalins edukacijos metu.
Rekomenduojama 8-12 klasių mokiniams.

Nepaprasta pamoka „Ar įmanoma istoriją sukurti iš nieko?”

Ar žinote, kad istorijos klaidžioja, tampo už kelnių, veliasi į plaukus, gasdina ir kikena, reikalauja būti sukurtos, bet vos tik atsisuki – vėl dingsta, tarsi šešėlis. Kaip istoriją pagauti? O pagavus – jos nepaleisti? Kodėl kiekvienoje geroje istorijoje visada bus didvyris, burtininkas ir koks nors slibinas ar blogietis? Kaip juos atpažinti ir ką su jais veikti?
Justinas Žilinskas – knygų „Atgal į Vilnių. Grafinis miesto metraštis”, „Mano Vilnius mano”, „Kaukas Gugis ir kerų karas” ir daugelio kitų autorius kviečia į ypatingą pamoką: iš kur pasigauti istoriją ir kaip ją papasakoti, kad susidomėtų kiekvienas?
Rekomenduojama 5-7 klasių mokiniams.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Užsiėmimai vyksta Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius, nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje (renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių) arba Jūsų mokykloje (renginio kaina – 7 eur vaikui. Minimalų dalyvių skaičių deriname individualiai, nuo 50 mokinių).

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Justinas, tel. +370 616 26966, labas@vaikuzeme.lt

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

    Registracija    • TaipNe