Rašytojo Justino Žilinsko pamokos 5-12 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 5–12 klasių mokiniams
(amžius nurodytas kiekvienos pamokos aprašyme).

Nepaprasta pamoka pagal nuotykinį iliustruotą romaną „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“ (piešė Ūla Šveikauskaitė)

Čikaga, Torontas, Buenos Airės, Sarmientas, Rio de Žaneiras, Santjagas, Montevidėjus, Sidnėjus… Girdėjote šių miestų pavadinimus? Kai kuriuos – tikrai, o kitų – galbūt ir ne. Bet būtent ten vedė kai kurių iš jūsų proprosenelių, prosenelių, senelių keliai. Dauguma iš jų traukdavo ieškoti geresnio gyvenimo, kiti – bėgdavo nuo persekiojimo, vieni svajojo praturtėję grįžti namo, kiti – susikurti naują gyvenimą ten. Dabar šiuos miestus gali pasiekti, blogiausiu atveju, per porą parų. Tuomet šios kelionės buvo ilgos, sunkios, driekėsi per vandenynus, su aibe nepritekliaus, vargo ir nuotykių – savaitėmis, mėnesiais, jose dingdavo paskutinės santaupos, ir dar net nebūdavo garantijos, kad pačią paskutinę akimirką nesulauksi griežto imigracijos darbuotojo žvilgsnio, kuris paskelbs: “neįleistas!”.
Knyga remiasi daugybe realių istorinių faktų, kuriais rašytojas pasidalins edukacijos metu.
Rekomenduojama 8-12 klasių mokiniams.

Nepaprasta pamoka “Ar įmanoma istoriją sukurti iš nieko?”

Ar žinote, kad istorijos klaidžioja, tampo už kelnių, veliasi į plaukus, gasdina ir kikena, reikalauja būti sukurtos, bet vos tik atsisuki – vėl dingsta, tarsi šešėlis. Kaip istoriją pagauti? O pagavus – jos nepaleisti? Kodėl kiekvienoje geroje istorijoje visada bus didvyris, burtininkas ir koks nors slibinas ar blogietis? Kaip juos atpažinti ir ką su jais veikti?
Justinas Žilinskas – knygų “Atgal į Vilnių. Grafinis miesto metraštis”, “Mano Vilnius mano”, “Kaukas Gugis ir kerų karas” ir daugelio kitų autorius kviečia į ypatingą pamoką: iš kur pasigauti istoriją ir kaip ją papasakoti, kad susidomėtų kiekvienas?
Rekomenduojama 5-7 klasių mokiniams.

Renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių.

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Elzė, tel. 8 687 88082, elze@vaikuzeme.lt.

Rašytojo Justino Žilinsko užsiėmimai vyksta antradieniais Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius bei nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

Registracija