Rašytojos Eglės Ramoškaitės pamokos 5–12 klasių mokiniams

Registracija į renginius – puslapio apačioje.

Užsiėmimai rekomenduojami 5–12 klasių mokiniams (amžius nurodytas kiekvienos pamokos aprašyme).

Jaunesniems ir vyresniems paaugliams kurianti rašytoja ir kūrybinio rašymo skatintoja kviečia mokinius praverti kūrybos pasaulio duris ir į kiekvieną kūrinį pažvelgti šiek tiek platesnėmis nei skaitytojo akimis. Kaip knygos atsiranda? Ko rašytojai ten prislepia? Kaip situacijose, kurios ištinka veikėjus, elgčiausi aš?

Nepaprasta kūrybinio rašymo pamoka, kurioje kiekvienas tampa rašytoju
Rekomenduojama 5-12 klasių mokiniams. Pamokos tonas ir tempas parenkamas atsižvelgiant į dalyvių amžių. Pamoka gali vykti tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje.
Net ir patys iškiliausi literatūros kūriniai kažkada tebuvo… baltas popieriaus lapas! Kaip jis tapo penkių šimtų puslapių knyga? Kaip mažiausią ir, regis, tokią paprastą idėją kaip „berniukas su draugais išgelbsti pasaulį nuo didžio blogio“ rašytojo vaizduotė paverčia istorija, kuri ima ir sužavi visą pasaulį? Pamokos metu rašytoja išduos istorijų kūrimo paslaptį ir parodys, kaip atsakius į penkis paprasčiausius klausimus prieš akis pasirodo knygos pamatai. Ši pamoka – nedidelės dirbtuvėlės. Jų metu, užduotis po užduoties, kiekvienas dalyvis gvildens idėjas savo istorijai!

Nepaprasta literatūrinė pamoka pagal knygą „Draugystė mainais“
Rekomenduojama 5-6 klasių mokiniams. Pamoka gali vykti tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje.
Grožinės literatūros kūrinys, pasakojantis apie tai, kas vyko praeityje – vienareikšmiškai lengviausias, greičiausias ir smagiausias būdas išmokti istorijos: skaitai ir net nesusimąstai, kad štai, Tu mokaisi. O ta istorija gali būti pati įvairiausia, nebūtinai kalbanti apie didžiulę pasaulinę reikšmę turėjusius įvykius! Kalbėti gali daiktai, su kokiais vaikai žaidė tuo metu, upeliai, kuriuose jie braidė, šiukšlių konteineriai, į kuriuos galėjo landžioti kiek tik nori ir nei vienam pro šalį einančiam suaugusiam tai nepasirodė neįprasta.
Susitikimo metu rašytoja papasakos apie istorinės grožinės literatūros, skirtos jaunesniems skaitytojams, reikšmę, „Draugystės mainais“ kūrybos užkulisius ir mažyčius istorinius momentus, įpintus į istoriją.

Nepaprasta diskusija-simuliacija pagal knygą „Ne tik geri, ne tik blogi“
Rekomenduojama 7-12 klasių mokiniams. Ši pamoka vyksta tik gyvai. Pagal 2020 metų leidyklos „Alma littera“ organizuojamo paauglių literatūros konkurso nugalėtoją, knygą „Ne tik geri, ne tik blogi“, parengta diskusija-simuliacija, kurios metu dalyviai įsijaus į knygos veikėjų pasaulius – kaip jie pasielgtų toje situacijoje, į kurią papuola knygos veikėjai? Kodėl būtent taip? Kodėl veikėjai, visgi, pasielgia kiek kitaip? Kokios veikėjų asmeninės aplinkybės paskatina priimti sprendimus, kurie ne visada tik geri? Pamoka skirta ir aptarti knygoje keliamas temas – patyčias, vienišumą, kovą už save ir kitas, ir susipažinti dalyvius su gilesniais knygų sluoksniais, kuriuos pridengia siužetai.

Užsiėmimai vyksta Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius, nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje (renginio kaina – 4 Eur vaikui. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių) arba Jūsų mokykloje (renginio kaina – 7 eur vaikui. Minimalų dalyvių skaičių deriname individualiai, nuo 50 mokinių).

Kviečiame registruotis į pamokas žemiau pateiktoje anketoje! Atkreipiame dėmesį, kad registracija bus baigta, kai sulauksite laiško iš programos „Vaikų žemė“ organizatorių.

Daugiau informacijos apie nepaprastas pamokas su knygų kūrėjais suteiks Justinas, tel. +370 616 26966, labas@vaikuzeme.lt

Literatūrinės edukacijos yra įtrauktos į Kultūros paso krepšelį.

    Registracija    • TaipNe