Knygiukai į pagalbą vaikams

2020-aisiais akcija „Knygiukai į pagalbą vaikams“ subūrė virš penkių dešimčių žinomų Lietuvos rašytojų ir iliustruotojų, kurių duetai sukūrė net 37 įspūdingus Knygiukus – unikalias iš vieno A4 formato lapo išlankstomas knygeles!

Spausdinti skirta kolekcija dėl didelės apimties yra padalinta į du rinkinius, kuriuos parsisiųsti galite čia:

I Knygiukų rinkinys

II Knygiukų rinkinys

Kviečiame parsisiųsti Knygiukus į savo kompiuterį, pasigaminti ir skaityti kartu su visa šeima! 10 komisijos atrinktų knygiukų yra išversti. Juos atsisiųsti galite čia:

10 Knygiukų anglų kalba

10 Knygiukų ukrainiečių kalba

Spausdindami namų spausdintuvu pasirinkite „fit to page“ funkciją ir sekite Knygiuko pasigaminimo instrukcijas:

Jei spausdinti nenorite, visas istorijas galite perskaityti virtualiai:

Knygiukai skaitymui

Kūrėjus vienijantį projektą „Knygiukai į pagalbą vaikams“ sumanė vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa Vaikų žemė, kartu su VšĮ Vaiko psichologijos centru ir tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyriumi.

Knygiukus kūrė: Evelina Daciūtė, Aušra Kiudulaitė, Lina Žutautė, Jurga Vilė, Lina Itagaki, Vytautas V. Landsbergis, Vaiva Rykštaitė, Justinas Žilinskas, Benas Bėrantas, Modesta Jurgaitytė, Gaja Guna Eklė, Greta Alice, Eidvilė Viktorija Buožytė, Agnė Nananai, Marius Marcinkevičius, Vanda Padimanskaitė, Inga Dagilė, Ieva Babilaitė, Šarūnė Baltrušaitienė, Ignė Zarambaitė, Viktorija Ežiukas, Elena Selena, Ieva Juknytė, Rasa Lazauskaitė, Dalia Bieliūnaitė, Deimantė Rybakovienė, Antanas Šimkus, Povilas Villuveit, Jūratė Veteikytė, Paulius Norvila, Urtė Vaserienė, Daiva Molytė-Lukauskienė, Simona Jurčiukonytė, Vaiva Rutkauskaitė, Ignas Krakys, Aistė Mišinytė, Eugenija Kungienė, Vilija Kvieskaitė, Ugnė Rudinskaitė, Diana Lekevičienė, Gintarė Laurikėnienė, Sigita Mamaitytė, Jurga Sarmavičiūtė, Lina Eitmantytė-Valužienė, Indrė Zalieckienė, Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė, Neringa Vaitkutė, Inga Narijauskienė, Paulius Juodišius, Monika Vaicenavičienė, Lina Matiukaitė, Eglė Jasė, Vaiva Braškutė, Kotryna Zylė.

„Gyvename greitame amžiuje, kai vaikams sunku susikaupti skaitant ilgus aprašymus, storas knygas, todėl mažas formatas patrauklus vaikams. Tokią istoriją tikrai perskaitysi net jei skaitai silpnai. Ir į delną ji patogiai telpa. Vaikai mėgsta mažus dalykus, atrodo, kad jie jiems tiesiog pritaikyti. „Knygiukai“ yra trumpoji literatūra, jie ne mažiau geri nei kitos knygos, o projekto metu juos kuria profesionalūs kūrėjai“, – mintimis dalijasi „Knygiukus“ sumaniusi ir sėkmingai išbandžiusi VšĮ „Vaiko psichologijos centro“ steigėja, psichologė dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė. „Knygiukai“ ateina tiesiai į namus, vaikai patys prisideda prie jų atsiradimo – patys atsispausdina, karpo, sulanksto. Manau, tame yra truputis magijos. Šitas knygiuko formatas patrauklus – nereikia rišti, klijuoti, tereikia sulankstyti, įkirpti, perlankstyti – ir knyga,“ – sako psichologė.

Vaikų ir paauglių knygų autorė, „Vaikų žemės“ komandos narė ir projekto „Knygiukai į pagalbą vaikams“ sumanytoja Kotryna Zylė viliasi, kad „Knygiukai“ padovanos bent kelias minutes ramybės tiek vaikams, tiek tėvams. „Šiuo metu skaitymas vaikams garsiai – svarbi šeimos „terapijos“ forma. Kai tik namus perskrodžia vaikų peštynių klyksmas ir jokie argumentai kariaujančių pusių nebeįtikina, sėdu ant sofos ir pradedu skaityti garsiai. Dar nebuvo nei vieno sykio, kad mažiukai neatbėgtų ir nesukištų nosių į iliustracijas. Ir prisipažinsiu, tai ramina ne tik juos. Šis būdas nurimti labai svarbus ir man pačiai. Tiesiog mėgaujuosi istorija kartu su vaikais, tuo metu neturiu galvoti kaip juos sutaikyti, sudrausminti, kuo užimti ar sudominti“, – sako Kotryna.

Projektą remia – Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas.
Projekto vizualą sukūrė Agnė Nananai, šriftą – Lina Itagaki, plakatą – Inga Dagilė

Už paramą dovanojant Knygiukų rinkinius net tūkstančiui Lietuvos dienos centrus lankančių vaikų, dėkojame Liuksemburgo lietuvių bendruomenei, Šiltų širdžių klubui ir visiems prisidėjusiems asmeninėmis aukomis!